Dlouho, prakticky celou základní část extraligy, se hokejisté Škody Plzeň drželi v pásmu přímého postupu do čtvrtfinále play-off. Jenže závěr první fáze soutěže mladému týmu Indiánů nevyšel, z elitní čtyřky vypadli a čeká je ošidné předkolo play-off.

Rozhodla o tom porážka 1:3 na vlastním ledě v derby s Karlovými Vary. Indiáni se sice ujali vedení, jenže dravější soupeř srovnal a ve třetí části dotáhl bitvu k překvapivé výhře. Škodovka tak stejně jako před rokem spadla do zrádných soubojů o čtvrtfinále. Znovu na poslední chvíli. Naopak Karlovy Vary se v nejvyšší soutěži zachránily a k tomu oživily naději na účast v předkole.

„Dostihla nás nervozita, svázanost. Mrzí to hodně, protože mužstvo udělalo v sezoně kus výborné práce. Byla tam spousta pozitiv, ale že jsme vylítli kolo před koncem, je realita. Nezbývá než to vzít jako fakt a připravit se na další část sezony,“ burcoval plzeňské bojovníky trenér Miloš Říha.

Jisté je, že Plzeň vstoupí do předkola v pátek, kdy jsou na programu první zápasy série, z páté nebo nejhůře ze šesté příčky. A to na domácím ledě, jenže zatím proti neznámému soupeři.

Pokud Škodovka zůstane pátá, narazí buď na Litvínov nebo znovu na Karlovy Vary, na celky, které si to v přímém souboji rozdají o dvanáctou a poslední postupovou příčku.

V případě pádu na šestou pozici čeká Indiány někdo z tria Olomouc, Kometa Brno či Mladá Boleslav. To určí až úterní závěrečné kolo, které však bude už bez Indiánů (mají volný los).

Možností je stále hodně. Jisté je, že tým z pátého místa jde na dvanáctého a šestý na jedenáctého. A lépe postavený má v úvodních dvou duelech předkola výhodu domácího hřiště.

„Nechci spekulovat. Uvidíme, kdo vyjde. Prostě základní část končí a znovu jdeme od nuly. Musíme se dobře připravit a vrátit se k věcem, které nás zdobily v době, kdy jsme vyhrávali,“ prohlásil trenér Miloš Říha.

V úterý večer bude jasněji.

Vojtěch Budík.
Vypadnutí ze čtyřky mrzí, ale o to víc chceme do čtvrtfinále, říká Budík

Další program

60. kolo

úterý 8. března, začátek v 17.20 hod.

Mladá. Boleslav (11.) – Třinec (2.)

Zlín (15.) – Pardubice (6.)

Liberec (8.) – Vítkovice (7.)

Hradec Králové (1.) – České Budějovice (4.)

Karlovy Vary (13.) – Litvínov (12.)

Olomouc (9.) – Brno (10.)

Kladno (14.) – Sparta (3.)

Předkolo play-off

pátek 11. 3., sobota 12. 3.:5. – 12., 6. – 11., 7. – 10., 8. – 9. (umístění po základní části), pondělí 14. 3., úterý 15. 3.:12. – 5., 11. – 6., 10. – 7., 9. – 8., případný pátý zápas: čtvrtek 17. 3.: na ledě po základní části lépe postaveného týmu.

Čtvrtfinále startuje v sobotu 19. března.