Hokejisté Plzně v pátečním duelu devátého kola Tipsport extraligy zlomili odpor Chomutova až v nastavení a berou dva body.

Utkání nabídlo také mini souboj Dudy a Důrase proti svému bývalému zaměstnavateli. Naopak Plzeňští nemohli počítat s tvrďákem Hollwegem, který za pěstní představení na ledě Brna vyfasoval pětizápasový trest.

Přitom Škoda připravila hostům ledovou sprchu už po čtyřiadvaceti sekundách a střele kanonýra Tomáše Vlasáka.

Kdo si však myslel, že hostující gólman Řehoř není ve své kůži, nestačil se v dalších minutách divit.

Škodovka zasypala chomutovského strážce svatyně v úvodních dvou třetinách 35 ranami, další puk ale do sítě Pirátů neproklouzl.

V úvodní části zahřmělo i na opačné straně, při pokusu Lušňáka zazvonila za Raskem tyčka.

Hvězdný Tuuka Rask musel pak řešit další ošemetnou situaci, naštěstí pro domácí puk včas zalehl.

Druhou trefu měl v přesilovce na čepeli Gulaš, ale z dobré pozice pálil vysoko nad.

Uklidňující branka visela ve vzduchu, jenže Razýmovi svěřenci své vedení do přestávky neudrželi.

Nabídku Rýgla totiž šikovně tečoval Michael Frolík.

Obraz hry se nezměnil ani po změně stran. Modrobílí hokejisté svírali Chomutov v kleštích, jenže famózní Řehoř nekapituloval.

Gólem neskončila ani blesková kombinace dua Straka-Gulaš, ani bomba Jeřábka.

Ve 32. minutě sice dopravil kotouč do sítě Dvořák, sudí však rozpažil.

Poslední perioda probíhala v duchu těch předchozích – Plzeň bušila do bezchybného Řehoře. Zahrozili i hosté, ale miláček publika Rask podržel spoluhráče při brejku Hrušky. Nastavení neodvrátil ani závěrečný nápor Škodovky.

Dělbu bodů mohl určit nájezd Rýgla, střela však minula cíl. A pak napálil vítěznou ránu do sítě hostů znovu Vlasák.

„Druhý bod je odměnou za naši snahu, celý zápas jsme dominovali, měli jsme územní převahu," řekl kouč Plzně Milan Razým a pochválil finskou hvězdu: „Brankář Tuuka Rask nás hodně podržel."

HC Škoda Plzeň – Piráti Chomutov 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Vlasák (Gulaš, Martin Straka), 64. Vlasák (Ševc, Martin Straka) – 18. Michael Frolík (Rýgl, Hřebejk). Rozhodčí: Sjoqvist (Švéd.), Šindler – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 2:8. Bez využití. Diváci: 5210.

Sestavy:

Plzeň: Rask – Slovák, Jiří Hanzlík, Ševc, J. Jeřábek, Marušák, St. Pierre, od 43. navíc Frolo – Gulaš, Martin Straka, Vlasák – Kratěna, Jan Kovář, Pletka – Balej, Havlíček, Dvořák – Petruška, Pitule, Lev. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

Chomutov: Řehoř – Palin, Pulpán, Rýgl, Mrázek, Lučka, Bartejs, Rutta, Macháček – Michael Frolík, Kraft, Hřebejk – D. Hruška, Duda, M. Procházka – Důras, Sikora, Hromas – Lušňák, Zálešák, Hafenrichter. Trenéři: J. Doležal st. a Antonik.