Škodovka nastoupila jen s jedenácti útočníky, protože ke zraněným Mertlovi a Musilovi přibyl disciplinárně potrestaný Kracík a Přikryl s Langem hráli ze soboty na neděli čtvrtfinále mistrovství světa juniorů.

Po necelé minutě hry plzeňský gólman Frodl se natahoval po puku, který už mířil do odkryté branky.

V 5. minutě domácí Straka nabil Suchému a ten z mezikruží do protipohybu třineckého brankáře Štěpánka otevřel skóre zápasu – 1:0. „V pásmu soupeře si měníme strany, aby se jeho obrana rozhýbala. Stráča mě krásně našel a já jsem puk naštěstí trefil do brány,“ řekl útočník Plzně Filip Suchý.

Plzeňská radost netrvala dlouho. V 7. minutě Michal Kovařčík obkroužil branku a bekhendem vyrovnal – 1:1.

O minutu později mohlo být pro domácí ještě hůř. Stránský sice dostal puk za Frodla, ale videorozhodčí potvrdil, že kotouč padl do posunuté branky, a tak gól neplatil.

Pak Rob nepropálil Štěpánka a Stránského vychytal Frodl.

Fotbalisté Viktorie Plzeň zahájili zimní přípravu, na čele pelotonu při společném výběhu jsou útočník Zdeněk Ondrášek a kapitán Jakub Brabec.
Pár dnů volna a viktoriáni už jsou zase v plné přípravě

Necelé dvě minuty před koncem první třetiny vrátil Plzni vedení Suchý. Škodovka hrála oslabení, Gulaš z vlastní třetiny hřiště napálil kotouč na zadní mantinel vedle třinecké branky, kam ho dojel Suchý, který z těžkého úhlu prostřelil Štěpánka – 2:1. „Rádi útočíme i v oslabení. Milan poslal puk na mantinel a já jsem zkusil prohnat třineckého beka, kotouč se odrazil ke mně, zavřel jsem oči a padlo to tam,“ popsal Suchý, pro něhož to byl dvanáctý gól v sezoně a je nejlepším střelcem plzeňské Škody.

Ve druhé třetině Štěpánka vystřídal Kacetl, který hned vychytal Kantnera.

Ve 28. minutě se Škodovka dočkala. Gulaš přihrál osamocenému Kodýtkovi, který se tváří tvář Kacetlovi nemýlil – 3:1.

Nadějné vedení Plzeň neudržela ani do konce druhé třetiny. Nejprve snížil Michal Kovařčík a necelé dvě minuty před koncem druhého dějství srovnal z přesilovky Stránský – 3:3.

Poslední třetina byla skromná na šance i góly. Za zmínku stojí Eberlova střela, kterou zastavila Kacetlova lapačka a 71 vteřin před koncem třetí třetiny zákrok Frodla proti Růžičkovi.

V prodloužení rozhodl třinecký Stránský – 3:4.

„Zápas jsme si prohráli sami, vedení o dva góly bychom neměli ztratit. Zaostávali jsme v osobních soubojích, což se proti soupeři jakým je Třinec nevyplácí,“ uvedl Suchý.

Plzeň a Třinec se utkají opět v pondělí, a to v dohrávce 6. kola. Zápas začíná v 17.30 hodin a vysílá ho O2 Sport. „Musíme se na to připravit, abychom hráli lépe a vyhráli,“ dodal Filip Suchý.