Srážka dvou celků z popředí extraligy, třetí Škody Plzně s prvním Libercem, na západě Čech přinesla v dohrávce 24. kola atraktivní hokej a šestou výhru Indiánů v řadě.

Plzeňští Indiáni se s Bílými Tygry utkali poprvé v sezoně a šlo o výjimečný zápas.

Dlouho mu dominovali oba brankáři. Domácí Frodl i Hrachovina na straně Bílých Tygrů ukazovali, proč patří k nejlepším v soutěži.

Plzeňský Straka našel před brankou Kodýtka, ten však Hrachovinu nepřekonal. Až ve 12. minutě to vyšlo.

Předtím na Frodlovi ztroskotal Hudáček a z protiútoku Indiáni udeřili. Straka zpoza branky nabíjel a obránce Pulpán pohotově zakončil – 1:0.

Trenér Pavel Horváth promlouvá ke svým svěřencům, fotbalistům Viktorie Plzeň B, na startu zimní přípravy.  
Rezerva Viktorie zahájila zimní přípravu

Inkasovaný gól jen zvýšil úsilí Tygrů, jenže Frodl exceloval. Jako když po chybě v plzeňské rozehrávce čelil najíždějícímu Lencovi a roztažený si poradil i s několika dorážkami. Skvěle zlikvidoval také Bulířovu šanci.

V závěru třetiny mohl těsný náskok Škody zvýšit zblízka Zdráhal, ale neuspěl.

V druhém dějství pokračující hokejové bitvy padly čtyři góly, po dvou na každé straně a všechny v přesilových hrách.

Před polovinou zápasu faulovali rychle po sobě dva hráči hostů a Škodovka dvojnásobnou početní výhodu stoprocentně zúročila.

Nejprve se po vyšachování bránícího tria a Mertlově přistrčení prosadil Kracík a v pokračující přesile pět na čtyři skóroval přesnou ranou z pravého kruhu Kantner.

Plzeň vedla 3:0, jenže také hosté si zahráli přesilovku a Šmíd od modré Frodla překonal – 3:1. Následně přišlo ještě přísné vyloučení domácího Kantnera na dvě plus dvě minuty. Diváci se bouřili, atmosféra zhoustla a Tygři znovu kousli. Z dálky na rozdíl jediného gólu snížil Kotvan – 3:2.

V třetí části se hosté snažili stav srovnat, ale Škodovka je aktivní hrou nepouštěla do tlaku a sama vyrážela do brejků.

Zvýšit vedení mohl Němec, který jel sám na Hrachovinu, jenže kličkou do bekhendu neuspěl. Natažený liberecký gólman pak zlikvidoval i následnou Strakovu šanci.

Domácí přečkali v závěru ještě další oslabení.

Na Hrachovinu se pak v nájezdu řítil Rob, ale trefil jen boční tyč. V pokračujícím závaru liberecký brankář ramenem vytěsnil Zdráhalovu ránu mířící pod břevno.

Bitva vrcholila.

Pohyblivá Škodovka však pokračovala v aktivním napadání až do konce a soupeře ke hře v šesti bez brankáře pustila teprve v posledních sekundách souboje. I proto mohla nakonec oslavit těsné vítězství 3:2.

„Dobrá práce, kluci odvedli výborný výkon, pochválil vítězný tým trenér Ladislav Čihák.

V pátek se oba celky střetnou znovu v rámci 37. kola, jen dějištěm odvety bude Liberec.

Michal Holý, Michal Kovács a Tomáš Vnuk.
V nominaci na kvalifikaci jsou tři futsalisté Interobalu Plzeň