Srážka dvou celků z popředí extraligy, třetí Škody Plzně s prvním Libercem, na západě Čech přinesla v dohrávce 24. kola atraktivní hokej a šestou výhru Indiánů v řadě.

Plzeňští Indiáni se s Bílými Tygry utkali poprvé v sezoně a šlo o výjimečný zápas.

Dlouho mu dominovali oba brankáři. Domácí Frodl i Hrachovina na straně Bílých Tygrů ukazovali, proč patří k nejlepším v soutěži.

Plzeňský Straka našel před brankou Kodýtka, ten však Hrachovinu nepřekonal. Až ve 12. minutě to vyšlo.

Předtím na Frodlovi ztroskotal Hudáček a z protiútoku Indiáni udeřili. Straka zpoza branky nabíjel a obránce Pulpán pohotově zakončil – 1:0.

Inkasovaný gól jen zvýšil úsilí Tygrů, jenže Frodl exceloval. Jako když po chybě v plzeňské rozehrávce čelil najíždějícímu Lencovi a roztažený si poradil i s několika dorážkami. Skvěle zlikvidoval také Bulířovu šanci.

V závěru třetiny mohl těsný náskok Škody zvýšit zblízka Zdráhal, ale neuspěl.

V druhém dějství pokračující hokejové bitvy padly čtyři góly, po dvou na každé straně a všechny v přesilových hrách.

Před polovinou zápasu faulovali rychle po sobě dva hráči hostů a Škodovka dvojnásobnou početní výhodu stoprocentně zúročila.

Nejprve se po vyšachování bránícího tria a Mertlově přistrčení prosadil Kracík a v pokračující přesile pět na čtyři skóroval přesnou ranou z pravého kruhu Kantner.

Plzeň vedla 3:0, jenže také hosté si zahráli přesilovku a Šmíd od modré Frodla překonal – 3:1. Následně přišlo ještě přísné vyloučení domácího Kantnera na dvě plus dvě minuty. Diváci se bouřili, atmosféra zhoustla a Tygři znovu kousli. Z dálky na rozdíl jediného gólu snížil Kotvan – 3:2.

V třetí části se hosté snažili stav srovnat, ale Škodovka je aktivní hrou nepouštěla do tlaku a sama vyrážela do brejků.

Zvýšit vedení mohl Němec, který jel sám na Hrachovinu, jenže kličkou do bekhendu neuspěl. Natažený liberecký gólman pak zlikvidoval i následnou Strakovu šanci.

Domácí přečkali v závěru ještě další oslabení.

Na Hrachovinu se pak v nájezdu řítil Rob, ale trefil jen boční tyč. V pokračujícím závaru liberecký brankář ramenem vytěsnil Zdráhalovu ránu mířící pod břevno.

Bitva vrcholila.

Pohyblivá Škodovka však pokračovala v aktivním napadání až do konce a soupeře ke hře v šesti bez brankáře pustila teprve v posledních sekundách souboje. I proto mohla nakonec oslavit těsné vítězství 3:2.

„Dobrá práce, kluci odvedli výborný výkon, pochválil vítězný tým trenér Ladislav Čihák.

V pátek se oba celky střetnou znovu v rámci 37. kola, jen dějištěm odvety bude Liberec.