Také druhý venkovní zápas v řadě zvládla hokejová Škoda Plzeň na jedničku. Po nedělní výhře 2:1 v prodloužení ve Vítkovicích porazili Indiáni v pátek na severu Čech Chomutov 9:2. Čtyřmi góly se blýskl plzeňský Vojtěch Němec. Domácí dvakrát prostřídali brankáře.

Oproti poslednímu utkání udělali plzeňští trenéři v sestavě několik změn. Do zápasu 5. kola extraligy poslali do branky Frodla, poprvé v sezoně nastoupil obránce Jones a v prvním a druhém útoku se prohodila křídla Indrák a Kantner.

První gól vstřelil domácí Chomutov, a to už po 29 vteřinách hry, kdy se prosadil Růžička. Jenže Plzeň to nerozhodilo, a hned o minutu později vyrovnal Němec. V 9. minutě v oslabení poslal Indiány do vedení Petr Straka. Brankový účet první třetiny uzavřel znovu Němec v přesilovce po efektivní kličce brankáři Stezkovi - 3:1.

Do tříbrankového vedení se Škodovka dostala ve 34. minutě po střele Kratěny z mezikruží. Ve 37. minutě se se štěstím zpoza branky trefil za Stezkova záda Indrák - 5:1.

Na začátku třetí třetiny svým druhým gólem vyhnal Stezku na střídačku Straka, který z pravého kruhu střílel z voleje- 6:1. Ve 47. minutě překonal nového gólmana Dvořáka v přesilovce hattrickovým gólem Němec - 7:1. Necelých osm minut před koncem zápasu Vojtěch Němec tečí zvyšoval na 8:1. A místo Dvořáka se do chomutovské svatyně postavil opět Stezka. Devátou branku Plzně vstřelil Kracík. Chomutov dal první gól duelu a vsítil i ten poslední. Necelou minutu před závěrem zápasu upravil z přesilovky Jank na konečných 9:2 pro Plzeň.

Škoda Fit půlmaraton proběhl Plzní.
Běžecký závod přinese uzavírky