V první třetině střelci ztroskotali na připravených gólmanech nebo neměli přesnou mušku, a tak obě mužstva šla do kabin za bezbrankového stavu.

Gólový půst se domácím i hostům povedlo zlomit už zkraje druhé dvacetiminutovky.

První branku derby vstřelila ve 22. minutě Škodovka po dělovce obránce Zámorského.

Za tři minuty srovnal karlovarský Koblasa a vzápětí poslal Energii do vedení z dorážky Jiskra. Výsledkem 2:1 pro domácí i skončila druhá třetina.

Ve 46. minutě se Škodovce přitížilo, protože Pavlátem vyraženou Redlichovu střelu nasměroval do branky Jiskra.

Plzni se však povedlo to, co Karlovým Varům – vstřelit tři góly v řadě. Nejprve se ve 49. minutě v závaru před Lukešovou brankou nejlépe zorientoval Blomstrand – 3:2 a o necelou minutu později vyrovnal svým druhým gólem Zámorský.

V závěrečné desetiminutovce hráli hosté dvě přesilové hry. Využili až tu druhou díky střele Holešinského. Do konce řádné hrací doby zbývalo pět a půl minuty a Plzeň vedla 4:3.

Energetici se hnali za vyrovnáním. Nevyužili dvouminutovou přesilovku, protože Gríger nastřelil tyčku plzeňské brány. Ale vyrovnání se přece jen dočkali. Osmapadesát vteřin před vypršením 60. minuty vyrovnal Koblasa, který za Pavláta tečoval střelu Havlína.

V 63. minutě prodloužení plzeňští trenéři opět vsadili na hru bez brankáře a stejně jako proti Vítkovicím se jim to vyplatilo. Tři vteřiny před koncem pětiminutového nastavení rozhodl o zisku bonusového bodu Mertl.