Hokejová Plzeň nenavázala na dva získané body v Karlových Varech a padla 2:4 na východě Čech.

Do sestavy se pro tento duel kouči Michalu Strakovi vrátili Miroslav Indrák s Davidem Skleničkou. Důležitost souboje byla vzhledem k malému rozdílu (přesněji dvoubodovému) v tabulce obrovská.

A lépe do něj vstoupila Škoda. V páté minutě po přihrávce od Tomáše Hrnky byl před bránou zcela osamocený Colton Yellow Horn, kotouč ale poslal jen do přesouvajícího se Štěpánka. Další šanci měli modrobílí v přesilové hře, kombinaci mohl do poloprázdné brány zakončit Dominik Kubalík, ale malý černý neposeda jeho hokejku v rozhodující moment přeskočil. „Na to musím být lépe připravený, tohle bych měl proměňovat," věděl Kubalík.

Za domácí krátce po polovině první třetiny neúspěšně zahrozil Hubáček, Matěj Machovský ho ale dokázal vychytat.

Skóre se Indiánům podařilo otevřít v 18. minutě. Dominik Kubalík zachytil rozehrávku soupeře a krásnou střelou zápěstím o tyč nedal Štěpánkovi šanci. „Původně jsem přemýšlel, že branku objedu, ale nakonec jsem neměl takovou rychlost a zkusil jsem vystřelit," popsal inkriminovaný moment autor gólu.

Indiáni tak do druhé třetiny vstoupili s jednobrankovým vedením. Po ubráněném oslabení vytvořil Kracík šanci pro Kubalíka, ale ten se nyní neprosadil.

Pardubice se prvního zásahu dočkaly ve 31. minutě. Po nedůslednosti plzeňské obrany procedil puk za Machovského Miroslav Rohlík, pro kterého to byla premiérová trefa v extralize.

O deset sekund později však vedení na stranu Plzně vrátil opět Kubalík, který tečoval nenápadné nahození Kracíka od mantinelu do brány a zároveň vyhnal Jakuba Štěpánka z brány. Jeho náhradník Brandon Maxwell posléze moc práce neměl, domácí byli o něco aktivnější, ale Západočechy držel Matěj Machovský.

Ve třetí třetině byla aktivita Pardubic odměněna vyrovnáním, přesilovou hru dokázal využít David Tomášek, který tak upravil na 2:2.

Vítězný moment si Pardubice schovaly do 58. minuty, kdy vyloučení Koreise potrestal gólem na 3:2 Lukáš Nahodil.

Indiáni následně zkusili ještě hru bez brankáře, nicméně 68 sekund před koncem stvrdil vítězství domácího mužstva David Tomášek.

Tým trenéra Michala Straky připravila o bodový zisk pasivita ve třetí třetině, kterou domácí na střely vyhráli 11:4. A na góly 3:0…

Extraligový kolotoč pokračuje již zítra, Plzeň od 15.00 poměří síly s pražskou Spartou.

HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 31. M. Rohlík (Poulíček), 49. D. Tomášek (F. Novák, H. Zohorna), 58. Nahodil (Hubáček), 59. D. Tomášek (Ovčačík) - 18. D. Kubalík, 31. D. Kubalík (Kracík, Slovák).

Rozhodčí: Pražák, Hodek - Bláha, Špůr.
Vyloučení: 5:5.
Využití: 2:0.
Diváci: 6018.

Pardubice: Štěpánek (31. Maxwell) - Ščotka, Čáslava, Bokroš, F. Novák, Ovčačík, Leduc - P. Sýkora (21. M. Rohlík), Nahodil, Hubáček - Mallet, D. Tomášek, Rolinek - Bárta, T. Kaut, H. Zohorna - Panna, Poulíček, Klimenta. Trenéři: V. Martinec, P. Rohlík, Mikeska a K. Beran.

Plzeň: Machovský - Čerešňák, Pulpán, Slovák, D. Sklenička, Němeček, Moravčík - Indrák, Kracík, D. Kubalík - Vondráček, Kratěna, Johnson - Yellow Horn, Hrnka, T. Svoboda - Schleiss, Koreis, Lev. Trenéři: Michal Straka, Čihák a Pejchar.