Déjà vu prožívají hokejisté Škody Plzeň. Stejně jako v minulém ročníku extraligy se Škodovka rve o místo v elitní čtyřce a přímý postup do play-off. Loni na jaře modrobílí neuspěli a ani nyní pár kol před koncem základní části nemají nic jistého.

Poté, co Indiáni doma přes komplikace v závěru dotáhli ošidný zápas s předposledním Kladnem k vítězství 4:3, zůstali čtvrtí. Dokonce se bodově dotáhli na třetí Pardubice, ale tím se situace kolem složení čtyřky ještě víc zamotala.

Pátá Sparta totiž ztrácí na soupeře před sebou jen dva body a do boje o čtyřku se stále hlásí také České Budějovice (-4 body). Jenže zatímco soupeři mají k dispozici čtyři pokusy, Škodovka už jen tři.

„Už jsme několikrát zmiňovali, že bychom se ve čtyřce rádi udrželi. A i když mají soupeři zápas k dobru, tak si to stále můžeme uhrát sami. Znamená to ale ve zbývajících utkáních maximálně bodovat,“ říká plzeňský trenér Václav Baďouček.

A přestože zná program soupeřů, nechce spekulovat.

„Víme, kde kdo hraje. Ale i když se může zdát, že třeba Pardubice mají těžký los, tak než počítat s jejich případným klopýtnutím, je lepší se soustředit na sebe,“ zdůrazňuje Baďouček.

A co čeká Škodovku?

Dvakrát vyrazí k soupeřům. V úterý do Brna k souboji s Kometou, která ještě bojuje o předkolo play-off (začátek v 18.00 hod.). V pátek hraje na ledě posledního Zlína (17.30) a v neděli doma s Karlovými Vary (17.00). A pak budou Indiáni čekat, jak si v úterním závěrečném kole povedou rivalové.

„Je to otevřené, ale když si udržíme bojovnost, nasazení a agresivitu, tak můžeme uspět. Jen bychom potřebovali být zdravější,“ připomněl Baďouček pokračující trable se sestavou.

Naposledy proti Kladnu chyběl Plzni vedle střelce Michala Bulíře i bojovník Jan Schleiss a zápas nedohrál Tomáš Mertl, další ze zkušených mužů plzeňské družiny. „Složení týmu řešíme z hodiny na hodinu, ale nechceme se na to vymlouvat. Je třeba i tak odvést maximum,“ řekl kouč.

Podobně jako boj o čtyřku graduje i pranice o umístění do dvanácté příčky, zaručující účast v předkole play-off. Týmy na desátém až dvanáctém místě včetně Komety mají shodně 68 bodů a stíhači z Karlových Varů na třinácté příčce jsou v mínusu jen o dva body. „Soustřeďujeme se na Kometu. Sice teď několikrát prohráli, ale mají sílu v ofenzivě a nebezpečné přesilovky,“ varuje Baďouček.

V sezoně Škodovka s Kometou dvakrát padla po nájezdech a až potřetí si doma i díky hattricku Martin Langa užila výhru 6:3.

Adam Dvořák slaví premiérový gól v extralize chlapů.
První gól? Náhoda, ale jsem šťastný, říká sedmnáctiletý hokejový talent z Plzně

Kdo s kým?

PARDUBICE
3. místo, 89 b.
České Budějovice (6.) – Pardubice, Olomouc (12.) – Pardubice, Pardubice – Třinec (2.), Zlín (15.) – Pardubice.

PLZEŇ
4. místo, 89 b.
Kometa Brno (11.) – Plzeň, Zlín (15.) – Plzeň, Plzeň – Karlovy Vary (13.).

SPARTA PRAHA
5. místo, 87 b.
Zlín (15.) – Sparta, Karlovy Vary (13.) – Sparta, Sparta – Zlín (15.), Kladno (14.) – Sparta