Mohl to být zápas kdo s koho o místo v předkole play-off. Ale i když výsledky z neděle rozdaly karty jinak, tak úterní duel 50. kola hokejové extraligy mezi Škodou a Mladou Boleslaví v Plzni (začátek v 17.30) bude mít třaskavý náboj.

Škodovka naposledy padla v Brně 1:5, jenže Bruslaři zároveň prohráli s Pardubicemi, což Indiánům dává tři kola před koncem základní části už jistotu účasti v předkole. Nejhůř skončí dvanáctí.

Třináctá Boleslav ale ještě může z pásma postupu teoreticky vytlačit dvanácté Karlovy Vary, na něž ztrácí sedm bodů. Středočeši se dávají slyšet, že se o naději budou rvát do poslední chvíle, a nyní docela bodují.

Plzeň, která se po pěti štacích u soupeřů vrací na vlastní led, zase potřebuje před vstupem do vyřazovacích bojů zvednout sebevědomí nejlépe vítězstvím.

„Po těch zápasech venku se už těšíme, že se konečně představíme doma,“ říká plzeňský kapitán Jan Schleiss.

Je si však vědom, že s výkonem jako v neděli proti Kometě by škodováci své příznivce nepotěšili.

Západočeši sice utkání na ledě čtvrtého týmu soutěže nezačali špatně, jenže Dominika Furcha v brance Komety nepřekonali. Soupeř se pak chytil gólem po konci přesilovky a v prostřední části spustil smrtící kanonádu korunovanou dalšími třemi zásahy.

Plzeňský celek nedostal z mizérie ani oddechový čas, zabrala až bouře v kabině o druhé pauze, kdy trenéři zvyšovali hlas víc než jindy.

„V úvodu třetí třetiny jsme ještě snížili a mírně jsme se do zápasu vrátili. Alespoň náznak tam byl, jenže jsme nevyužili přesilovku a domácí si to pak už pohlídali,“ uznal Schleiss.

Vítá tak v předstihu potvrzenou účast v předkole play-off.

„Po těch dvou nezdarech, kdy jsme prohráli i předtím ve Vítkovicích 0:1, je to pro nás plus, že se můžeme na vyřazovací boje připravit. A že je na čem pracovat,“ zdůraznil 29letý forvard.

Aby ne, když Západočeši v minulých dvou zápasech vstřelili jediný gól a nezískali ani bod. Povzbuzením pro ně může být fakt, že Bruslaře v sezoně zatím vždy porazili. Doma poprvé dokonce jednoznačně 5:0.

Ošidné předkolo, které startuje ve středu 6. března, se hraje na tři vítězství. Nejasno je však zatím kolem dvojic, které se utkají o čtvrtfinále.

Dle aktuální tabulky by jedenáctá Plzeň vyzvala v předkole šesté České Budějovice. Jenže pořadí se může ještě měnit a Škodovka třeba narazí na nyní pátý Litvínov, sedmý Liberec, ale ve hře je i momentálně čtvrté Brno. Nechme se překvapit.