V neděli vyrazí hokejová Škoda Plzeň do Třince k souboji s rozjetými obhájci titulu. Zápas 36. extraligového kola začne v 17.20 a přenáší ho ČT sport.

Oceláři jsou průběžně třetí a zdá se, že se pod taktovkou kouče Zdeňka Motáka dostávají do top formy. Střelecky tým táhne zkušený veterán Martin Růžička, který vévodí i kanadskému bodování celé soutěže. Kromě své ikony se však Třinec může spolehnout na gólový příspěvek dvou slovenských útočníků, Libora Hudáčka a Marka Daňa.

Zato Plzeň se v koncovce trápí. Ve čtvrteční předehrávce padli Indiáni doma s hradeckým Mountfieldem aniž by skórovali. A to se v posledním době stalo nikoliv poprvé. Gól nedala Škodovka ani předtím s Pardubicemi a na Spartě. Není divu. Plzeňský tým se potýká s virózou, chybí pět šest hráčů ze základu a trenéři lepí sestavu jak se dá.

V obraně tak zaskakuje z druholigových Klatov zapůjčený Daniel Malák, v útoku vedle juniorů Marka Soukupa a Josefa Dáni i novic Jan Slanina, odchovanec hrající první ligu za Prostějov.

„S marodkou se pereme, ale nemůžeme se na to vymlouvat,“ řekl plzeňský trenér Petr Kořínek.

Jenže v zápasech je to znát.

Jako v duelu s Mountfieldem. Hradečtí se v první třetině utrhli v přesilovce do vedení, před koncem druhé části pak dvěma slepenými góly svůj náskok umocnili a Plzeň už s nepříznivým vývojem nic neudělala.

„Ve třetí třetině jsme již neměli síly na zvrat, měli jsme malý tlak do brány a nedokázali jsme se ani udržet v pásmu,“ uznal po porážce 0:4 trenér Kořínek.

Indiánům tak den volna navíc před duelem v Třinci přijde vhod. A jsou to bojovníci, kteří i oslabené sestavě dokázali na přelomu roku bodovat čtyřikrát po sobě a z toho třikrát vyhrát. Tak proč na to nenavázat v Třinci. Předtím v sezoně však ve vzájemných zápasech uspěli vždy domácí.