V závěru zápasu už diváci v plzeňské aréně bouřili radostí. Hokejová Škodovka v utkání 50. extraligového kola přemohla předposlední Energii Karlovy Vary 4:2 a dál živí naděje na účast v předkole play-off.

Po páteční porážce v Litvínově totiž Indiáni vypadli z pásma postupu a v souboji s Karlovými Vary tak museli nutně zvítězit a ještě čekat na zaváhání Zlína.

„Nebylo to pro nás jednoduché utkání. Věděli jsme, že Energii musíme bezpodmínečně porazit, ale zvládli jsme to a udrželi jsme se ve hře o předkolo. Kluci odvedli výborný výkon," ocenil trenér vítězného týmu Ladislav Čihák.

Po vyrovnané první třetině se zápas zlomil v prostřední části, kterou Plzeň díky místy až drtivé převaze vyhrála 3:1 a z toho dva góly vstřelila během necelé minuty. Dvěma brankami se na důležitém vítězství podílel útočník Martin Procházka.

Neutekly ani dvě minuty nedělního boje a domácí mohli vést o dvě branky. Čerešňákovu střelu od modré vyrazil brankář Závorka jen k Moravčíkovi, jenže ten branku hostů těsně minul. Po Stachově pobídce napříč brankovištěm zase Indrák střílel jen do gólmana.

Naopak hosté proměnili hned první přesilovku. Zblízka se prosadil Gríger.

Škodovka znervózněla a tým několikrát podržel brankář Machovský. Postupně ale domácí znovu ovládli pole a v závěru třetiny se rovněž v početní výhodě dočkali. Po kombinaci pálil z levého kruhu Svoboda a s Kracíkovým přispěním srovnal.

„Krtek (Kratěna) mě našel křižnou přihrávkou, já vystřelil a Kráca to zblízka ještě tečnul. Zaplať pánbůh za to," říkal Svoboda.

Po pauze škodováci stáhli hru jen na tři útoky, ještě zvýšili obrátky a dlouhé minuty se hrálo převážně před Závorkou. V 29. minutě se mezi dvěma obránci prosmýkl Stach a z mezikruží dal druhý plzeňský gól. A jen po 50 sekundách pokračující tlak domácích korunoval do odkryté brány první trefou Procházka.

Po polovině zápasu hosté ještě v přesilovce snížili a sahali i po vyrovnání. Kolem Machovského se obtáčel volný Tomeček, ale neuspěl.

„Škoda. To byl asi klíčový moment zápasu," litoval karlovarský asistent Mikuláš Antoník.

Na konci prostřední části se totiž gólem z téměř stejného místa jako předtím prosadil podruhé Procházka.

„Po Skléňově střele se puk odrazil od Kuby Lva ke mně a já znovu trefoval prázdnou bránu. Vypadá to jednoduše, ale trochu jsem se přitom zpotil," říkal v nadsázce forvard. „Zápasy pod tlakem mám rád. Lidi nám vytvořili parádní atmosféru a moc nám pomohli," děkoval publiku.

Výhru s Indiány slavilo na šest tisíc diváků. V závěru utkání je pobavil individuálními akcemi dravý Indrák, ale Závorka bleskovými švihy lapačky už další změnu skóre nepřipustil.

„Výhra je cenná, ale od teď se musíme soustředit na úterní zápas doma s Pardubicemi. Znovu to bude boj s vědomím, že nic než vítězství nepřipadá v úvahu," zdůraznil Ladislav Čihák.