Trenér Indiánů Ladislav Čihák před pátečním extraligovým zápasem v Olomouci totiž udělá kosmetické změny. Jakuba Poura přesune k Vojtěchu Němcovi a Miroslavu Indrákovi a do prvního útoku nasadí Martina Heřmana.

„Pouráka jsem dal do druhé lajny, aby trošku pomohl Němovi a Mírovi Indrákovi. Třetí útok Eberle, Kodýtek, Straka zůstává stejný a čtvrtou lajnu budou tvořit Rob, Vlach a Kolda. Mimo sestavu je Kantner,“ nastínil Čihák.

Kouč tím reaguje na bídnou produktivitu některých útočníků.

„Proti Boleslavi jsme neproměnili spoustu tutovek, abychom soupeři odskočili o dvě tři branky. Boleslav byla produktivnější, a tak vyhrála,“ uvedl trenér plzeňské Škodovky.

Trenérský štáb Indiánů se snaží mužstvo podpořit a při trénincích se hráči na střelbu zaměřují.

„Bavíme se o tom, ale kluci vědí a sami vnímají, že góly od nich zatím chybějí. Na tréninku si dávají záležet na každou střelu. Musíme být trpěliví,“ řekl Čihák.

V tabulce je Škodovka zatím osmá a na čtvrtou Olomouc ztrácí pouhé tři body. Obě mužstva se více než dobře znají, protože se střetla ve čtvrtfinále play-off 2016, 2018 a 2019.

Vždy postoupila Plzeň. „Olomouc má výborného gólmana, hraje dobře dozadu, její hráči jsou obětaví, hru má založenou na bojovnosti, blokování střel, vyhrávání osobních soubojů. Přes střední pásmo přechází jednoduše nahozením do útočné třetiny. Očekávám hodně fyzický, bruslivý zápas. Lidi je poženou, atmosféra bude hlučná. Musíme se s tím vyrovnat tak, jako ve vzájemných zápasech play-off,“ vyzdvihl přednosti Olomouce Ladislav Čihák.

„Myslím si, že se stále drží stejného herního stylu, i když přišli noví kvalitní hráči. Bude to náročné utkání a snad se šťastným koncem pro nás,“ doplnil obránce Plzně Peter Čerešňák.

Poslední venkovní duel v Karlových Varech Plzeň vyhrála 3:0. Hraje se Indiánům lépe venku?

„Nemyslím si, že by teď pro nás zápasy u soupeřů byly výhodou. Soutěž je na začátku. Musíme bodovat doma i venku,“ vysvětlil.

Trenérům budou chybět brankář Pavelka, obránce Budík a forvard Kracík. „Lukáše Pulpána zranění ještě bolí, ale možná že už nastoupí,“ dodal trenér Škody Ladislav Čihák.

Utkání 7. kola začíná v pátek v 18.00 hodin v Olomouci.