Heja Škoda, heja, burácelo zase nad ledem.K tomu se hrála švýcarskáa česká hymna. Do Plzně se po dvou letech vrátila Champions Hockey League a natěšení fanoušci se dočkali parádní hokejové podívané a vítězství Indiánů.

Škodovka v zahajovacím utkání skupiny H zdolala švýcarského vicemistra Lugano 3:2. Výhru v 54. minutě zařídil svým druhým gólem v utkání Němec, když další zásah přidal Nedorost.

V zápase měla domácí Škodovka sice dlouho herní převahu, ale po čtyřiceti minutách byl stav 2:2. Domácí sice dvakrát vedli, ale na defenzivu soustředění hosté dokázali z minima šancí vždy odpovědět.

Úvodní třetina se odehrála zcela v režii Indiánů. Hosté plzeňskému tlaku  čelili často za cenu faulů,  ale domácí využili až třetí početní výhodu. Předtím Pulpán trefil tyč a proti Kratěnově ráně zasáhl Merzlikins. Teprve v přesile čtyři na tři po Indrákově akci lotyšskou hvězdu v bráně Lugana propálil Němec.

V závěru třetiny se v oslabení ocitli také domácí, ale Romanenghi rozezněl jen tyč a proti další střele se v prvním ostrém zkákroku utkání skvěle roztáhl gólman Frodl.

Plzeň se musela bránit ještě v úvodu druhé části, vedla si dobře, navíc domácí vyráželi do rychlých protiútoků. Hosté však z první vážnější šance srovnali. Z mezikruží se trefil Reuille.

Švýcarská radost trvala pouze 12 sekund. Domácí se hned po buly natlačili do útočné třetiny a Nedorost vrátil Plzni vedení.

V oslabení hostů vystihl Lajunen plzeňskou rozehrávku, ale ani nadvakrát na Frodla nevyzrál.

Škodováci sice dál v ofenzivě soupeře přehrávali, jenže bez efektu a při svém dalším trestu pykali. Od modré zamířil k tyči Klasen.

Do třetí části vstoupili lépe hosté z Lugana, jenže bojovníci v modrobílém znovu zabrali. Indrák v nájedu Merzlikinse ještě neřekonal, ale v závěru třetiny Kracík našel zpoza branky ideálně Němce a ten svou trefou rozbouřil 4172 diváků v hledišti. Domácí radost nepřekazila ani hra Lugana bez brankáře.

Další zápas ve skupině hraje Plzeň v sobotu, kdy  doma hostí od 16.30 hodin obhájce titulu Jyväskylä.

Hlasy trenérů

Ladislav Čihák (Plzeň): Dvě třetiny jsme byli lepším týmem, až v té třetí bylo Lugano aktivnější. Mrzí mě využívání šancí, vedení mohlo být určitě vyšší. Za vítězství jsem rád, ale s koncovkou musíme něco udělat, abychom zápasy mohli rozhodovat o něco dříve.

Greg Ireland (Lugano): Musím ocenit výkon Plzně, její start byl výborný. My jsme se nechali příliš často vylučovat, musíme si na to dávat pozor. O druhé pauze jsme si řekli, že umíme odevzdat lepší práci a ve třetí třetině se mi už naše hra líbila. Hodně jsme se zlepšili a dalo se na to koukat. Dvakrát jsme dokázali srovnat, ale pak jsme nevyužili další šance a nakonec prohráli. Máme na čem pracovat.