Hokejový extraligový kolotoč se po reprezentační přestávce ve středu večer opět roztočí. Plzeňská Škoda se střetne se Spartou, která v sezoně zatím nezáří, ale zápasy s ní pořád mají slušný náboj. Zápas 31. kola lídra tabulky s devátým celkem extraligy začíná v 17.30 hodin v HM Aréně.

Poslední extraligový mač před deseti dny Indiánům vůbec nevyšel, protože v Hradci Králové prohráli 0:6. Trenér Škody Ladislav Čihák předpokládá, že Sparta předvede podobný styl hry jako Mountfield. „Velice dobře brání střední pásmo, mají útočníky na rychlé protiútoky. Musíme se vyvarovat faulů, protože hráči jako Pech, Hlinka, Vrána umí rozhodnout zápas v přesilovkách,“ varuje Čihák.

Podle trenéra musí hokejisté Škody vstoupit do dnešního zápasu mnohem lépe než do toho v Hradci. „V utkání se Spartou se musíme z debaklu poučit. Ve všem – v osobních soubojích, v nasazení, v získání a udržení se na puku, ve vytváření si šancí,“ vyjmenovává Čihák.

Cesta za třemi body by mohla vést přes hodně střel na sparťanskou branku, protože gólmani soupeře nemají moc přesvědčivou formu. Pražané dosud inkasovali 92 gólů, což je spolu s Chomutovem a Libercem nejvíc v extralize. Naproti tomu Plzeň jich nejvíc nastřílela. „Víme, že mají trošku problémy s gólmany. Budeme hráče ráno na předzápasové poradě upozorňovat, aby hodně stříleli. Na druhou stranu, jejich obránci střely dobře blokují, takže musíme být i chytří a ne jen bezhlavě střílet, abychom nenastřelovali protihráče a nepouštěli je do rychlých protiútoků,“ říká trenér Indiánů.

Pozitivní zprávou z tábora Škodovky je, že se vyprazdňuje marodka. Obranné řady dnes vyztuží už uzdravení zkušení beci Petr Kadlec a Lukáš Pulpán.

David Kvasnička si plní povinnosti s reprezentační dvacítkou. „Nebudou ani Kuba Kindl a Denis Kindl. Kuba je zraněný a Denis je nemocný,“ vysvětluje Čihák.

Indiáni a Sparta se v sezoně utkali dvakrát a v obou případech vyhrála Plzeň. Doma 4:3 a v Praze 2:0. „Nehrozí, že bychom Spartu podcenili,“ vylučuje Miroslav Indrák.

Hokejisté jsou na dnešní mač natěšení. „Během pauzy jsme potrénovali a teď už se těšíme na zápasy. Proti Spartě se musíme vrátit k naší hře, která nám přinášela úspěch. Bude to souboj dvou týmů, které hrají agresivní hokej. Slyšel jsem, že je vyprodáno, takže očekávám bouřlivou atmosféru,“ kvituje Indrák.