Škoda skolila Bílé Tygry a vévodí extralize

Liberec, Plzeň – Tomu se říká parádní start do sezony. Hokejisté mistrovské Plzně vyhráli i ve druhém kole extraligy.

16.9.2013

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

Po výhře nad Vítkovicemi skolili svěřenci trenéra Razýma liberecké Bílé Tygry na jejich ledě a bez ztráty bodu vedou tabulku o skóre před pražskou Slavií.

Hlavní postavou utkání byl plzeňský kapitán Martin Straka, který se na vítězství svého celku podílel dvěma asistencemi. Úvodní branku vítězů vstřelil Radek Duda, který v loňské sezoně pomáhal pro Liberec zachránit extraligu v baráži.

Do utkání vstoupili lépe domácí a Mensator v plzeňské brance musel být ve střehu. Se střelou Bartka i s únikem Pospíšila si však poradil. Poté se Bílým Tygrům naskytly hned dvě početní výhody za sebou, žádnou vážnější šanci si ale nevypracovali. Schwarz v liberecké brance byl v první třetině prakticky bez práce.

Do vedení šla ve 27. minutě zásluhou Dudy Plzeň. Jeho gól musel potvrdit videorozhodčí. A pro Liberec mohlo být ještě hůř, Schwarz ale nejdříve vychytal Jána Sýkoru a poté dalším parádním zákrokem sebral Strakovi jasný gól.

Vyrovnání se domácí dočkali v přesilové hře, kdy se nadvakrát prosadil důrazný Pospíšil. Bezbrankový stav ale nevydržel dlouho, Pletkovu nabídku zužitkoval úplně volný Kratěna, 1:2.

Třetí dějství začali aktivněji hosté a po zásluze se dočkali další branky. Straka našel najíždějícího Vlasáka, který střelou pod horní tyč nedal Schwarzovi šanci.

Liberec se musel tlačit za vyrovnáním, snížení měli na hokejce Vampola s Nedvědem, ale Mensator perfektně zasáhl.

Pět minut před koncem hrál Liberec přesilovku, trenér Hynek navíc odvolal brankáře. Ani v šesti se však Bílí Tygři nedokázali usadit v útočném pásmu.

Kámen na pomník Díky, Ameriko! se chystá na transport z Francie

Plzeň – Dva žulové bloky pro památník Díky, Ameriko! už byly vylomeny v lomu Carrier Plo v místě Saint Salvy de la Balme ve Francii.