Soupeř jim zasadil zřejmě klíčovou ránu ve druhé třetině, když dvěma góly zvýšil svůj těsný náskok z první části už na 5:2. A když v závěrečném dějství přidal šestý gól, zdálo se být hotovo.

Jenže indiáni, věrni svojí pověsti, nesložili zbraně a vykřesali jiskřičku naděje. Ke zteči zavelel kapitán Gulaš, pak se trefil i Straka a 18 vteřin před koncem se po gólu Kodýtka přiblížili soupeři na jediný gól. Na zvrat už však neměli dostatek času.

„Většinu zápasu jsme tahali za kratší konec. Hradec nás dobře napadal, my jsme pak dělali chyby,“ okomentoval porážku Tomáš Mertl, autor dvou plzeňských gólů. „Když už jsme se chytili, bylo malinko pozdě,“ litoval.

Utkání to bylo zajímavé už od úvodní buly. Hodně vzruchu nabídla hned první minut, už po 26 vteřinách byl vyloučen hostující Pulpán. A v oslabení nejprve orazítkoval Straka tyč hradecké branky, aby domácí brzy přesilovku využili, Jergl překonal Frodla z úhlu – 0:1.

Ve třetí minutě bylo srovnáno, explzeňského Mazance v brance Mountfieldu zaskočil bekhendovou střelou Mertl – 1:1. V sedmé minutě šli znovu do vedení domácí, když se před brankou nejlépe zorientoval francouzský reprezentant Perret – 2:1. Potom se podruhé trefil plzeňský Mertl a ve 14. minutě bylo znovu srovnáno – 2:2.

Jenže gólová přestřelka pokračovala, Smoleňák v téže minutě sice vysoko přestřelil, ale Červený pohodlně uklidil puk do plzeňské branky – 3:2.

Ve 28. minutě už byl náskok domácích dvoubrankový. A znovu u toho byl Smoleňák, který v přesilovce šikovně tečoval střelu Zámorského od modré čáry – 4:2.

Pak měla početní výhodu i hostující Škoda, vytvořila si v ní velký tlak, ale Hradec ho ustál. Naopak Kubík si potom parádně sjel od pravého mantinelu na střed a přidal ve 35. minutě pátý gól – 5:2.

I v závěrečné třetině využili domácí přesilovku, už třetí v zápase, po spolupráci Smoleňáka s Jerglem skóroval hradecký kapitán – 6:2. V polovině třetí části plzeňští trenéři vyměnili brankáře, Frodla nahradil mladíček Kolář. Ten už neinkasoval, naopak Škoda třemi góly vykřesala naději, ale byť jen na bod už nedosáhla.