Předehrávku 28. kola absolvovali škodováci znovu jen s torzem týmu – bez šesti nemocných nebo zraněných v čele s Martinem Strakou.

„V týmu je ale i tak dost zkušených hráčů, kteří to měli táhnout, ale neprosadili se," říkal nespokojený trenér Milan Razým.

Plzeň ve čtvrtečním souboji prohrávala, ale po dvou třetinách byl stav 2:2. Na trefy Severočechů dokázali v prostřední části odpovědět mladíci Indrák se Lvem.

Jenže po druhé pauze nevyužili Západočeši minutu a čtvrt dlouhou přesilu pět na tři a tygři potom dvakrát kousli. „V té přesilovce jsme měli dvě jasné šance, ale bojovný soupeř se ubránil," litoval plzeňský kouč.

Třeba Vlasákovu střelu vyškrábl v poslední chvíli liberecký Výtisk. Domácího Schwarze už v závěru druhé třetiny překonal rovněž Duda, ale i tehdy gólmana stihl zastoupit spoluhráč.

„Soupeř využil dvě přesilovky, my žádnou, a vůbec šel urputněji za vítězstvím," uznal Razým, ale připomněl i sporné momenty. „Sudí přehlédli pár libereckých faulů a my ty situace posíláme k posouzení komisi rozhodčích."

Teď už však kouč myslí na další zápas. Aktuálně třetí Škoda se dnes střetne v Praze s vedoucí Spartou.

Zápas, kterým vyvrcholí oslavy 110. výročí vzniku pražského klubu, začne v 19.30 hodin a přenáší ho televizní program ČT sport.

Oba celky nastoupí v dresech, s nimiž v extralize bojovaly naposledy v osmdesátých letech minulého století.
Plzeňští v trikách s okřídleným šípem nad pruhem kosočtverců. Během kariéry ho oblékal i Razým. „Je dobré si občas připomenout staré časy," řekl bývalý útočník.

A vybavil si i jeden ze svých posledních zápasů na Spartě. „Na podzim roku 1989 jsme sparťanům u nich naložili asi sedm gólů, ale ve zbytku sezony jsme s nimi potom jen prohrávali," vzpomínal kouč.

I teď nabitá Sparta soupeře válcuje. Naposledy ve čtvrtek rudý tým rozdrtil poslední Chomutov 7:0 a v čele extraligy je s velkým náskokem.

„S hráči, které přes léto nakoupili, to ani jiné být nemůže. Cílí na titul a cokoliv jiného by byl neúspěch. My v tom utkání můžeme jen získat a o body se určitě porveme," vyhlásil Razým.

Do sestavy Plzně by se mohl vrátit Slovák s Kratěnou.