Škoda a hokej v Plzni patří nadále k sobě. Společnost Škoda Transportation zůstává generálním partnerem hokejového klubu i v nadcházející extraligové sezoně.

Pokračuje tak dlouholetá tradice, která se v novodobé historii klubu obnovila před sedmi roky, kdy se na plzeňské dresy vrátilo logo s okřídleným šípem. V roce 2012 se potom Škoda Transportation stala generálním partnerem a klub od té doby nese znovu jméno Škoda.

Martin Straka, majitel a generální manažer klubu, si tak včera mohl oddechnout. Po úspěšné jízdě extraligou završené ziskem bronzu prodloužil spojenectví se silným partnerem.

„Pro nás jde o zásadní událost. Pokud se opíráte o podporu takového giganta, naváží se další firmy a roste tím stabilita klubu. My si toho nesmírně ceníme a snažili jsme se vše splatit výkony na ledě. Hrát atraktivní hokej, který by bavil lidi, a v extralize pak dojít co nejdál. Nakonec jsme s mladým týmem vybojovali třetí místo za největšími favority soutěže Libercem a Spartou," připomněl Martin Straka.

Nový kontrakt je platný na příští sezonu a částka v něm zahrnutá nebyla zveřejněna. Odhaduje se, že jde o příspěvek v řádech milionů korun.

„Částka bude oproti minulým rokům mírně navýšená," jen prozradil Josef Bernard, člen dozorší rady Škoda Transportation, nadšený výkony plzeňských hokejistů.

Změny v týmuOdchody, obránci: Jakub Jeřábek (KHL), útočníci: Michal Poletín, Mário Bližňák (oba konec smlouvy), Erik Hrňa (návrat 
do Třince), Dominik Kubalík
(s otazníkem).
Jedná se: Ján Sýkora, Nicholas Johnson, Ryan Hollweg.
Příchody: Jakub Koreis (návrat útočníka do Plzně potvrdila Kometa Brno).
Spekuluje se: obránci: Peter Čerešňák (Slov., Vítkovice), útok: David Stach (Kladno), Colton Yelow Horn (Kan., Znojmo).

„Týmu fandím a bylo příjemné sledovat, jak dobře si vede. Věřím, že tomu tak bude i v další sezoně, ale mám vůbec radost, jak Plzeň žije sportem a je v tom úspěšná," uvedl Josef Bernard s tím, že nezná podobné město, kde by získali titul v hokeji a fotbale najednou, jako to před pár roky zažila právě Plzeň. „Úspěšní jsou tu i házenkáři a pohyb se stává součástí života obyvatel města. Jsme rádi, že k tomu přispíváme," zdůraznil zástupce Škoda Trasportation.

I přes finanční injekci Škodovky bude hokejový klub nadále hospodařit s jedním z nejmenších rozpočtů v extralize. „Pro áčko počítáme znovu zhruba s částkou čtyřiceti milionů korun. Dál tak budeme dávat příležitost hlavně mladým hráčům," uvedl Martin Straka.

Přesto věří, že mužstvo pro nadcházející sezonu bude silnější než současný tým.

„Někteří hráči odejdou, jistě Jakub Jeřábek, který míří do KHL, dál Michal Poletín a Mário Bližňák, ale klíčoví hráči by měli zůstat. Navíc máme vybrané kvalitní posily, konkrétní jména však řekneme až po prvním květnu," prohlásil klubový šéf.

„Tím neříkám, že automaticky budeme hrát o tiul, i když bychom si to přáli. Ale znamená to znovu tvrdě pracovat a jít postupnými kroky. Nejdříve se vůbec dostat do play-off a pak teprve koukat dál," naznačil Straka plány pro příští sezonu.