V neděli Škodovka vyzve doma hradecký Mountfield (začátek v 16.30) a v pátek se v Kladně střetne od 18.00 hodin s Rytíři. Což jsou soupeři v dosahu plzeňského celku. Kladno má deset bodů a celek z Hradce ještě o bod méně.

„Jsme rádi, že se nám povedlo v pár utkáních po sobě bodovat, ale pořád je co zlepšovat. Od hráčů chceme víc a k tomu vede jen práce v přípravě,“ uvedl plzeňský trenér Petr Kořínek.

A jak někdejší excelentní útočník vidí nadcházející soupeře? „V naší situaci si nemůžeme vybírat nebo koukat, jestli hrajeme doma či venku. Týmy jsou vyrovnané, ale věřím, že kluci zabojují a i na novém úzkém kluzišti v Kladně body získáme. Asi to bude jiný hokej, než v předchozích utkáních, ale musíme se s tím popasovat,“ zdůraznil kouč.

Trenér Petr Kořínek.Trenér Petr Kořínek.Zdroj: Deník/Zdeněk VAIZ

Jestliže při svém nástupu k áčku Škodovky jen po dvou kolech hovořil Kořínek o nastartování mužstva, nyní poukazuje na psychiku hráčů. „Tým naskočil, kluci bojují, snaží se, ale k většímu sebevědomí je třeba, aby přišla nějaká vítězná šňůra,“ přál si.

Zároveň si je vědom, že jeho svěřence aktuálně nejvíc brzdí fauly v útočném pásmu, hákování, podrážení a z nich vyplývající vyloučení. „Přitom vyrovnané zápasy se rozhodují v přesilovkách. Prohřešky vyplývají z přemíry snahy, ale je nutné přidat i na pohybu a načasování akcí, abychom se toho vyvarovali. Což hráčům neustále připomínáme, “ podotkl Kořínek. „Máme mladý tým a mladí kluci jsou přece jen tvárnější, vnímavější než starší hráči, kteří ale zase mají zkušenosti. Jde o to naladit mužstvo tak, aby hráči ty věci v zápasech dodržovali,“ zdůraznil trenér.

„Nálada v kabině je lepší, ale je třeba dál bodovat,“ přidal se obránce Marek Baránek, který ještě v minulé sezoně hájil barvy Kladna. „V Kladně to byl povedený rok, takže zvláštní zápas to trochu bude, ale nic speciálního,“ bránil se 27letý zadák, který si extraligu zahrál také v Karlových Varech a v Litvínově, kde slavil zisk titulu.

Marek Baránek.Marek Baránek.Zdroj: hcplzen.cz

Teď důrazný bek tvrdí hru plzeňské defenzivy. „Vím, že Kladno má natrénováno, hodně bruslí a mladé kluky v týmu diriguje zkušený Pleky (Tomáš Plekanec). Koukneme ale na video, připravíme se na ně a věřím, že tam body uděláme,“ vyhlásila plzeňská třiašedesátka.

Rytíři minulé dva zápasy vyšli naprázdno, když naposledy v Mladé Boleslavi neskórovali. Nejproduktivnějším hráčem týmu je explzeňský útočník Matěj Beran s pěti góly a asistencí. V kladenské ofenzivě operuje i další bývalý škodovák Miroslav Indrák.

Staronová evropská šampionka v boxu mezi kadetkami Viktorie Jílková.
Další triumf, tentokrát v boxu. Jílková je znovu mistryní Evropy