„Cvičení končili kluci v předklonu, ale dopředu věděli, co je čeká. Znají mě,“ říkal s úsměvem trenér Ladislav Čihák.
Přitom Škoda Plzeň se extraligou řítí jako šikanzen.

Po nedělní výhře v Praze se Spartou 5:4 po nájezdech se modrobílý tým vyhoupl v tabulce už na třetí místo o skóre před hradecký Mountfield.

„Takhle jsme si trénink naplánovali. Od úterý do čtvrtka budou mít hráči volno a od pátku se začneme chystat na závěr základní části,“ vysvětloval hlavní kouč Škodovky.

Plzeň se do boje vrátí v pondělí 11. února, kdy se v Praze v rámci dohrávky 16. kola srazí znovu se Spartou.

Začne pekelný týden.

Indiáni sehrají po pauze čtyři utkání během sedmi dní. A přestože se Škodovka už od páteční výhry doma s Kometou, kterou oslavila devadesátiny klubu, hřeje v elitní čtyřce, jisté nic nemá.

Do konce chybí deset a pro Plzeň jedenáct zápasů.

BODY, BODY

„Být ve čtyřce sice těší, rozhodně budeme chtít pozici udržet, ale já stále koukám spíš za nás,“ řekl Čihák.

Páté Vítkovice ztrácejí na Škodovku čtyři body, šestá Kometa zaostává o osm a Mladá Boleslav na sedmé příčce o deset bodů.

„Nějaký odstup tam je, ale je třeba dál bodovat. Závěr bude bojovný, ve hře je spousta motivů a každý se bude snažit urvat co nejvíc,“ podotkl Čihák.

Z toho pohledu kouč dva body získané v přestřelce na Spartě bere, ačkoliv Indiáni mohli získat víc.

Do půlky utkání měli navrch, vedli 4:1, jenže Sparta stihla manko smazat a o vítězi rozhodly až nájezdy.

„Zápas byl dlouho v naší režii. První třetina skončila 1:1, ale měli jsme šance na tři čtyři góly. Kluky jsem o pauze měl k trpělivosti a ve druhé části jsme také Spartě odskočili,“ vrátil se kouč k souboji před nabitou O2 arénou.

VÝPADEK MRZÍ

O to víc Čiháka mrzí krátká pasáž ze závěru druhé třetiny, kdy tým v oslabení dvakrát inkasoval.

„Sparta byla zpátky v zápase a ve třetí třetině na rozdíl od nás využila přesilovku. V prodloužení nás pak Frodlík (brankář Dominik Frodl) podržel. Kryl tutovku a v rozstřelu pochytal všechny nájezdy,“ připomněl trenér. „Za výhru byť za dva body jsme rádi. Už kvůli množství fanoušků, kteří nás přijeli do Prahy povzbudit. Byli vidět i slyšet a my si jejich podpory vážíme,“ prohlásil Ladislav Čihák.

Plzeň se po slabším období rozletěla extraligou v úvodu loňského prosince s nástupem zkušeného centra Jana Kováře. Následně pak Škoda v 19 zápasech vyšla jen třikrát naprázdno a vystoupala až na třetí příčku.

„Kovyho návrat byl pro nás klíčový. Předtím na to byl Guli (Milan Gulaš) sám, rázem získal skvělého parťáka a naskočili další kluci. A i když máme řadu zraněných, tak to tým s mladíky v sestavě zvládá,“ ocenil Čihák.

Kovář s Gulašem se nyní ukáží s národním týmem na Švédských hrách. Do slovenské reprezentace byl povolán autor vítězného nájezdu v duelu se Spartou, obránce Peter Čerešňák, a běloruský dres oblékne brankář Dmitri Milčakov.