V tabulce je před 25. kolem hokejové Tipsport extraligy dělilo dvaadvacet bodů, v pátečním klání na stadionu Luďka Čajky to však nebylo znát.

Zlín nad Plzní dvakrát vedl, houževnatí Indiáni ale dokázali manko dotáhnout. Odpovědět nedokázali až na trefu Ondráčka ze 46. minuty.

Západočeši v předešlých třech zápasech na stadionu Luďka Čajky vyhráli, tentokrát jim k úspěchu nepomohly ani dvě využité přesilové hry.

Zlín začal aktivně a po 76 sekundách už vedl, za dravost byl odměněn v podobě gólu z dorážky Maruny – 1:0.

Západočeši byli i nadále pod tlakem, Holík však druhou branku přidat nedokázal.

Plzeň mohla srovnat ze své první vážnější akce v 7. minutě, za záchrannou brzdu ale zatáhl v podobě faulu Žižka. Vyrovnání ale hostům upřeno nebylo, protože početní výhodu zužitkovali.

Hračička Kracík našel přesnou nahrávkou Lva, který bez problémů překonal přesouvajícího se Kašíka – 2:1.

Domácí ale rychle získali vedení zpět. Aktivní Maruna ještě v samostatném úniku neuspěl, zanedlouho už však další listopadová posila PSG ano.

Lotyšský reprezentant Bukarts střelou z první proměnil přesilovku – 2:1.

Další možnost měl Vlach, jeho dorážku ale zastavila tyč.

Do druhé části nastupovali domácí v dvojnásobné početní výhodě, skóre se však neměnilo. Následně oba celky dostaly soupeře pod tlak při své přesilovce, Machovský s Kašíkem ale odolali.

Do třetího dějství vstoupili Plzeňští s jasným cílem: vyrovnat. Indrákovi ale při zakončení uskočil puk, pak ale hosté hráli přesilovou hru pět na tři a Kašík kapituloval podruhé.

Hossovu nabídku usměrnil ve skluzu za brankovou čáru Johnson – 2:2.

Berani ale opět velice rychle odpověděli, v pokračujícím klasickém oslabení totiž soupeře obral na modré čáře o kotouč Ondráček a následný samostatný únik zakončil parádní střelou – 3:2.

Indiáni tak i nadále museli dotahovat, jenomže veškeré akce končily u zlínského gólmana.

Dvě minuty před koncem navíc fatálně chyboval Machovský, který při rozehrávce v rohu kluziště přišel o kotouč.

Okál našel Vlacha, kterému nedělalo problém trefit prázdnou branku – 4:2.

Nejvyšší hokejová soutěž nabídne další zápasy v neděli, Plzeň hostí od 15.20 hodin v HM Aréně nepříjemné Piráty Chomutov.

PSG Zlín – HC Škoda Plzeň 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 2. Maruna (Kubiš), 11. Bukarts (P. Holík), 46. Ondráček, 59. Roman Vlach (Okál) – 8. Lev (Kracík, Indrák), 46. Johnson (Hossa). Rozhodčí: Hradil, Hrubý – Skopal, Zavřel. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 3171.

Sestavy:

Zlín: Kašík – Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Urbanec – Bukarts, P. Holík, Říčka – Ondráček, Maruna, Kubiš – Okál, Roman Vlach, O. Veselý – D. Šťastný, Cibák, T. Sýkora. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Plzeň: Machovský – Jeřábek, Moravčík, Holý, Pulpán, Kubka, D. Sklenička – Indrák, Kracík, Kubalík – Lev, Bližňák, Johnson – J. Sýkora, Preisinger, Hossa – Schleiss, Přikryl, Poletín. Trenéři: Michal Straka a Čihák.