Škodovka se po týdnu znovu srazí se Skellefteou AIK, klíčový zápas v Home Monitoring Aréně začne v 17.00 hodin.
Z dalekého severu si Indiáni přivezli remízu 3:3, v soutěži zůstali i po devátém vystoupení jediným neporaženým celkem a nechtějí se zastavit.

„Chceme postoupit. Jednoznačně,“ vyhlásil trenér Ladislav Čihák.
Mezi poslední čtyři celky posune Škodovku jakákoliv výhra.
Soupeř pro semifinále vzejde z jiného česko - švédského souboje v Göteborgu mezi Frölundou a Kometou Brno. Navrch má zatím severský celek.

Plzeň na švédského soka vyrukuje povzbuzena nedělním vítězstvím 6:3 s Karlovými Vary, kterým přeťala sérii domácích neúspěchů.
„Konečně jsme se chytili střelecky, vyšly nám dvě přesilovky. To je pro tým dobrý impuls, ale Skelleftea je silná. Evropská špička,“ připomněl plzeňský kouč.

Přesto Indiáni ve Švédsku svého soka dvě třetiny přehrávali, vedli už 3:0, ale v závěru zápas ještě málem ztratili. „Když to Skelleftea rozjela, hrála skvělý hokej a remízu jsme brali. Soupeř má vynikající hráče, ale i my budeme mít nejlepší sestavu a chceme jít dál,“ zopakoval Ladislav Čihák.

V domácí sestavě se objeví oba reprezentanti Jakub Kindl a Milan Gulaš, nominovaní na turnaj v Rusku.
Hrát bude také ofenzivní posila Jan Kovář, a to v elitní lajně právě s Gulašem.
Spolupráci si oba matadoři poprvé vyzkoušeli v derby a ačkoliv lajna zařídila dva góly vítězů, nebylo to optimální.
„Jsou silní na puku, jen musí jít víc do spolupráce. Je ale jen otázkou času, aby si vyhověli. Když u nás Kovy vydrží, jsem přesvědčený, že jsme pro Guliho našli ideálního centra,“ zdůraznil Čihák.
Nejistý je naopak start mladíků Davida Kvasničky a Jakuba Poura, kteří ve středu letí s českou dvacítkou do Kanady na mistrovství světa.

Plzeňskou branku by měl hájit Dominik Frodl.

A na koho se mohou diváci těšit ve žlutočerných barvách celku z mrazivého severu?

Nejznámější jsou ve výběru trenéra Tommy Sammuelsona asi obránci Fredrik Lindgren a Petter Granberg.
V ofenzivním esům týmu patří kapitán Jimmie Ericsson, mistr světa a držitel olympijského stříbra, dále Joakim Lindström, Oscar Möller nebo finský reprezentant Juhamatti Aaltonen.

Ve švédské nejvyšší lize ale obhájci stříbra zrovna nezáří. Porážka v Rögle 1:4 byla třetím nezdarem vicemistrů v řadě.
Jednotné vstupné na úterní zápas je do všech sektorů 200 Kč. Držitelé permanentek na extraligu mají svá místa k dispozici zdarma.