Předtím na Slavii, doma s Litvínovem. Naposledy v neděli, kdy Plzeňští před vlastním publikem nezvládli novoroční zápas s Mladou Boleslaví a porážka 2:4 jim zkomplikovala už tak hraniční situaci v boji o účast v předkole play off.

„Ztratili jsme další setbol,“ litoval po utkání 36. kola plzeňský asistent Milan Razým.

Západočeši i přes porážku zůstali v tabulce extraligy jedenáctí, o devět bodů zpět za desátým Litvínovem. Jenže ten má zápas k dobru stejně jako Sparta, sedící za Plzní jen o skóre.

A přitom právě duel s poslední Mladou Boleslaví skýtal modrobílým příležitost, jak manko snížit.

Realita však byla jiná.

„Je to už poněkolikáté, co jsme zahodili šanci dotáhnout se k desítce na šest bodů. Soupeři by se museli začít bát, takhle mají klid a nervujeme se my,“ připustil útočník Radek Duda. V neděli spolu s kapitánem Strakou nejlepší hráči Plzně.

Indiáni sice zahájili souboj dvou postižených účastníků registrační aféry tlakem, záhy však prohrávali 0:2.

„Přes sedm minut se hrálo jen na jednu branku, jenže Mladá Boleslav dala z ničeho dva góly,“ zlobil se Duda.

Domácí potom přesilovkovou trefou kanonýra Vlasáka snížili. A když Kovář v závěru druhé části v početní výhodě srovnal, téměř šest tisíc diváků v hledišti věřilo, že Strakova družina obrat dokoná.

Obával se toho i soupeř. „Chceme dohnat předposlední Kladno a i bod by tak pro nás měl cenu,“ připustil boleslavský trenér Miloš Holaň. Nakonec vezl domů body tři.

„Hrajeme špatně do obrany. To není nepořádek, ale bordel,“ hromoval Duda.

Excelentní útok, třetí nejlepší v extralize. Ale také nevyrovnané výkony brankářů a nejhorší obrana. To je obraz současné Plzně.

„Bojujeme o desítku a tíha všeho leží jen na několika hráčích. Jsou pod obrovským tlakem a zvlášť psychická zátěž je znát,“ připustil Milan Razým.

Už dnes ale plzeňské šiky čeká další zápas o naději. V Brně od 18.00 hodin vyzvou indiáni tamní Kometu, kterou dokázali předtím na jejím ledě porazit 5:4. Trenéři plánují změny v sestavě, kam se vracejí zámořští útočníci Johnson a Lammers.

V pátek pak Plzeň doma hostí Třinec a týden uzavře ve Zlíně.