Hokejisté Škody Plzeň odletěli na sever Evropy k dvěma zápasům Champions Hockey League.

Ve čtvrtek nastoupí Škodovka v 18.00 hodin v Hämeenlinně k střetnutí s finskými mistry a v sobotu ve stejný čas se Indiáni postaví v Rungstedu dánským šampionům.

„Čeká nás náročné cestování a znovu dvě těžká utkání. Soupeři se doma budou chtít ukázat, ale náš cíl se nemění. Chceme stejně jako předtím doma odehrát dobré zápasy a porvat se o vítězství,“ prohlásil před odletem z Prahy trenér Ladislav Čihák.

„Zároveň jde o zpestření vrcholící přípravy na extraligu a je to šance poznat jiné země, hokejové haly a vůbec tamní život,“ podotkl hlavní kouč Škodovky.

Je si vědom, že výsledky severské mise hodně napoví o postupových šancích plzeňského celku, který v Lize mistrů obhajuje třetí místo.

„Uděláme maximum, abychom bodovali a pojistili si tak jednu z postupových pozic,“ zdůraznil Čihák.

Jen dva nejlepší týmy z každé skupiny se probojují do vyřazovací části Ligy mistrů.

Plzeň po dvou kolech vede svou skupinu s pěti body, když Hämeenlinnu na úvod doma udolala 5:4 v prodloužení a Rungsted zničila 9:3. Druhý o bod zpět je švýcarský Zug a až další místa zaujímají severské celky.

„Abychom s Hämeenlinou znovu uspěli, musíme být produktivnější v zakončení a nepouštět soupeře do rychlých protiútoků, z nichž nás v Plzni trápili,“ uvedl kouč.

Vedle taktiky však Čihák musí s kolegy řešit také výpadky v sestavě. S mužstvem totiž kvůli zdravotním problémům neodcestovali zkušení centři Jaroslav Kracík a Tomáš Mertl.

„Jde o citelnou ztrátu, ale je to šance pro další hráče, aby se ukázali. A to vítám,“ řekl Čihák.

Optimisticky naladěný je i generální manažer plzeňského klubu Martin Straka.

„Mertlík s Krácou sice budou chybět, ale tým zvlášť v prvním utkání s Hämeenlinnou ukázal charakter. Proti silnému soupeři smazal dvougólovou ztrátu a zápas ještě strhl na svou stranu. To je povzbuzení i do nadcházejících utkání,“ uvedl klubový šéf, který v úterý oslavil sedmačtyřicáté narozeniny.