Indiáni hrají stejně jako loni European Trophy a cílem je znovu proniknout do finále soutěže.

O hlavní trofej usiluje letos už 32 evropských celků, ale závěrečný turnaj si zahraje jen osm z nich.

Plzeň zařazená do Severní divize zahájila boje porážkami. Padla jak s Berlínem, tak s Hamburkem a teď by doma chtěla na neúspěšnou německou misi zapomenout.

Jenže na západ se valí Seveřané. Hokejoví Vikingové.

Dnes se Indiáni střetnou v ČEZ Areně od 17.30 hodin s finským týmem Kärpät Oulu a v neděli hrají od 19.00 se švédskou Luleou.

„Čekají nás ještě kvalitnější soupeři než předtím. Výborní bruslaři, individuálně silní na kotouči. S propracovanou defenzivou. V těchto aspektech se jim musíme vyrovnat a k tomu přidat i něco navíc. Důraz a více kázně," zdůraznil trenér Milan Razým.

V souboji s pětinásobnými finskými mistry z Oulu však budou Plzni chybět hned čtyři útočníci. „Na marodce jsou Martin Straka s Jožo Balejem a kvůli trestu nebudou hrát první zápas ani Tomáš Vlasák a Ryan Hollweg," potvrdil Razým. „Do hry se tak dostanou mladí kluci a je na nich, jak toho využijí."

Ačkoliv nějaké informace o nadcházejících soupeřích Razým má, chce se hlavně soustředit na svůj tým.
„Pořád je co zlepšovat. Třeba, aby si každý plnil své úkoly. Někdo v defenzivě, jiný zase v zakončení útočných akcí," uvedl hlavní kouč.

Přes problémy se sestavou myslí na maximální zisk. „Chceme vyhrát. To platí pro každý zápas. Jedno, zda jde o přípravu nebo European Trophy. Bez ohledu na situaci," prohlásil Razým.

Loni Plzeňští třeba Kärpät na jeho ledě porazili po nájezdech 3:2, ale doma s Luleou také po rozstřelu prohráli 1:2.

V plzeňské ČEZ Areně se vstupenky na dnešní zápas začnou prodávat v 10.00 hod., v 15.00 pak budou otevřeny i venkovní pokladny. V neděli otevře pokladna v hale úderem poledne a pak v 16.00 začne venkovní prodej lístků.

Soupeři v ET

HC Plzeň 1929 – Kärpät Oulu
ČEZ Arena, dnes v 17.30 hodin
Kärpät Oulu je profesionální finský tým. Byl založen v roce 1946 a na kontě má řadu úspěchů. Pětkrát vybojoval ligový bronz, třikrát bral stříbro a pětkrát slavil mistrovský titul. Naposledy byl Kärpät zlatý v sezoně 2007/08 a k triumfu tehdy přispěl i nyní plzeňský útočník Ondřej Kratěna. V minulém ročníku SM ligy skončil Kärpät v základní části sedmý. Z předkola play off se probil do čtvrtfinále, ale tam ztroskotal na Lahti.

HC Plzeň 1929 – Lulea HF
ČEZ Arena, neděle 19.00 hodin
Lulea HF je profesionální klub ze severního Švédska založený 
v roce 1977. Zatím pouze jediný mistrovský titul si Lulea vybojoval v sezoně 1995/96, kdy tu působil plzeňský útočník a nyní trenér Jiří Kučera. V minulé sezoně sice Lulea ovládla základní část, ale hned ve čtvrtfinále se 
s play off v Elitenserien loučila a dál postoupil AIK Icehockey.