Hokejová Plzeň v utkání s Energií, na letní čas nezvykle vyostřeném, padla po nájezdech 3:4. Jenže už v první třetině prohrávala o tři góly, ale zásluhou Strakovy formace srovnala se šampiony extraligy ještě krok.

Jak jste si zahrál?
Dobré to bylo. Zpočátku trochu divočejší, nervózní, tak jak už tohle derby bývá. Ale pak se situace zklidnila a hrálo se ve svižném tempu.

Trenér Jelínek se nechal slyšet, že to byl spíš wrestling než hokej?
Jak už jsem říkal, úvod byl malinko vypjatější. Nešlo o extraligu, navíc se bojuje o místo v sestavách, takže těch faulů tam bylo víc.

Třeba jako zákrok domácího Deje na Matějovského?
To byl hodně drsný zásah na hlavu hráče, který Matějovský odnesl otřesem mozku. Přitom rozhodčí ten zákrok nepotrestal.

Do role mstitele se ale vzápětí pasoval Michal Dvořák.
Tak to bývá, když sudí přehlédne evidentní faul.

Váš parťák z útoku Vlasák snižoval a potom se trefoval Kanaďan Bomersback. Zapadl k vám?
Skvěle. Je to šikovnej kluk. Dal dva góly a měl ještě další šance.

S křídly jste se domlouval česky nebo jste mateřštinu prokládal angličtinou?
Jak to přišlo. ´Vlasimu´ stejně jako vzadu ´Bóžovi´ Modrému angličtina nedělá problém.

Co soudíte o krystalizujícím mužstvu Plzně?
Na hodnocení je pořád brzy. Ale líbil se mi třeba výkon týmu doma proti Českým Budějovicím. Kluci chtějí a makají. Jsme zase o kousek dál, ale je třeba pokračovat v práci. Hlavně na defenzivě, na napadání. Už v závěru týdne nás čeká další prověrka, tři zápasy na turnaji v Drážďanech.

Dvořák: Impulzem byl hrubý faul Deje

Ve středu slavil Michal Dvořák narozeniny, kulaté třicetiny. Užíval si rodiny. „Manželka se mi vrátila z lázní, takže jsme zase všichni pohromadě,“ těšil se plzeňský útočník.

Jen den předtím se Dvořák během přípravného utkání ve Varech zamíchal do bitky. Už v první třetině vyrazil ztrestat domácího Rastislava Deje a zápas nedohrál.

„Dej předtím surově napadl Radka Matějovského, zezadu ho trefil do hlavy. A když jsem viděl, jak ´Mates´ leží bezvládně na ledě, vzkypělo to ve mně,“ vysvětluje Dvořák, co ho pohnulo k akci.