Vedoucí tým extraligy padl po pěti výhrách v řadě, když ve vrcholící základní části nachytala lídra u něj doma překvapivě Mladá Boleslav.

Bruslaři ještě usilují o play-off a zároveň se snaží vyhnout pádu do bojů o baráž. V Plzni předvedli obětavý výkon, podpořený tvrdou hrou. Vycházely jim i přesilové hry, zatímco Škodovce chyběl obvyklý drajv.

Nebylo divu, že Středočeši jako první v sezoně obrali Indiány na jejich ledě o všechny body.
„Nic nám nešlo, prostě den blbec. Ale v pátek hrajeme znovu a věříme, že se vrátíme na vítěznou vlnu,“ komentoval porážku 1:4 útočník Jan Schleiss.

„Soupeřům jde o hodně,a tak zápasy v závěru základní části bolí, ale na to musíme být připraveni. V play-off to nebude jiné, takže je to pro nás i dobrá příprava,“ podotkl důrazný forvard.
Plzeň už má účast ve čtvrtfinále jistou a ani porážka s pozicí Škodovky v čele tabulky zvlášť nezamávala. Náskok před druhým Hradcem Králové se z třinácti bodů snížil na deset.

Trenéři přesto ztracené utkání nepřešli jen mávnutím ruky.

„Že nějaký zápas nevyjde, se může stát, ale řada hráčů bude muset směrem k play-off přidat. Nejde to táhnout jen na pár hráčů, to by v play-off nemuselo stačit. Zabrat budou muset všichni,“ zdůraznil trenér Ladislav Čihák.
Škodovka rozehrála úterní souboj vlažně, hosté se ujali vedení a snahu o vyrovnání srážela častá vyloučení Indiánů. Ti navíc na verdikty sudích stejně jako na hraniční zákroky soupeřů reagovali podrážděně.

„Ze začátku jsme možná byli trochu frustrovaníz těch oslabení. Ale hlavně soupeř byl na nás dobře připravený. Řezali nás, zároveň hráli zkušeně z defenzivy a zachytal jim gólman,“ rozebíral porážku Schleiss.

Boleslav přidala i druhý gól, šikula Miroslav Indrák sice po drzém průniku snížil, ale to bylo ze strany extraligového lídra vše.
„Doufám, že v pátek v Pardubicích to bude jinak a dosáhneme zase na body,“ prohlásil bojovně obránce David Sklenička.
Jenže také nejbližší soupeři Indiánů se nevzdají jen tak. Což platí pro páteční souboj v Pardubicích, nedělní domácí duel s Chomutovem, stejně jako úterní zápas na ledě předposlední Jihlavy.

Mužstva od šestého do dvanáctého místa jsou v tabulce natěsnaná na pár bodů a nikdo nemá nic jistého.
„My jsme to z téhle strany poznali loni, a to se o každý bod rvete jako o život. S tím se ale musíme umět vyrovnat,“ podotkl Sklenička.