„Těšíme se, že se série vrací k nám domů. V sezoně se nám tu dařilo, ale dopředu nejde nic předvídat,“ uvedl trenér Ladislav Čihák. „Před námi je sice poslední, ale nejtěžší krok. Věřím však, že ho zvládneme,“ shrnul kouč mínění v plzeňské kabině.

Škodovka má v sérii k dispozici dva mečboly, soupeř ale dopředu nic nevzdává. „Čtvrteční zápas může být poslední, ale nemusí,“ vzkázal olomoucký stratég Zdeněk Venera.

Kohouti, kteří do čtvrtfinále pronikli z předkola přes Zlín, dokázali hned v úvodu série Indiány na jejich teritoriu zaskočit.

Tehdy Hanáci udolali suveréna základní části v nájezdech a favorita série trápili i v dalším utkání. To však nakonec dotáhla k vítězství Škodovka a vyhrála i dvě střetnutí na Moravě. Stále to však byly urputné bitvy s těsnými výsledky. Jako naposledy v úterý.

Plzeň se v úvodu druhé třetiny ujala vedení, kdy po Kratěnově lišácké patičce vymetl horní růžek olomoucké branky David Stach. Klíčový moment.

Následně Západočeši uplatnili taktiku soupeře.

Nikam se nehnali a trpělivě čekali na chyby v olomoucké hře. Ačkoliv Kohouti ještě na soupeře tlačili, brankář Miroslav Svoboda skvělými zákroky tým podržel. Tomáš Mertl potom gólem do prázdné klece Hanáků pečetil důležité vítězství.

„Ještě není rozhodnuto a my se musíme dobře připravit,“ burcoval trenér Čihák. „Bude se nejspíš znovu hlavně bránit a uspěje ten, kdo se vyvaruje chyb a zvládne přesilovky,“ prohlásil plzeňský kouč.

Také jeho protějšek Venera věří, že půjde o vyrovnaný zápas. „Budeme se snažit hrát stejně jako v předchozích utkáních,“ řekl.

„Nemyslím si, že by to víc otevřeli nebo začali nějak bláznit. Ale my to chceme doma ukončit,“ reagoval útočník Denis Kindl, který v minulosti hrál i za Olomouc.

„Nesmíme soupeři dovolit dát první gól. Oni se pak ještě více zatáhnou do obrany a je složité ji překonat,“ upozornil pětadvacetiletý forvard, jenž si play-off užívá po boku bratra Jakuba, operujícího v plzeňské defenzivě.