„Je to jen jeden zápas, musíme to potvrdit i v těch dalších," ví jeden z trenérského kvarteta Tomáš Vlasák. „Výkon byl ale samozřejmě daleko lepší než ty předešlé," dodává.

V Třinci se prostě Indiánům dařilo diametrálně odlišně. „Hned od úvodu zápasu jsme dobře dohrávali souboje a dostali jsme se do vedení, což bylo pro psychiku hrozně důležité," pochvaloval si Vlasák. „Osobní souboje, bruslení… To bylo úplně jinde," usmíval se bývalý útočník.

Nyní už je třeba ale přepnout a soustředit se na další domácí zápas. Plzeň dnes v rámci předehrávky 34. kola přivítá od 17.30 na svém ledě Mountfield HK.

Souběžně se bude hrát také duel 16. kola mezi Spartou a Libercem, ostatní týmy mají volno až do pátku. Na to se však na západě Čech nehodlají vymlouvat.

„Ta sezona zatím není v tak pokročilém stadiu, aby nám docházely síly. Věřím tedy, že je mít budeme," hlásí Tomáš Vlasák. „Nejdůležitější na tom bude potvrdit výkon z Třince," doplňuje.

Ani Hradci Králové sebevědomí chybět nebude. V neděli se mu podařilo porazit 5:1 druhou Kometu Brno. Aktuálně se Mountfield drží na osmé pozici s 23 získanými body, k tomu má skóre 49:42.

„Určitě přijedou nabuzení, přeci jen porazit Brno není jednoduché," tuší Vlasák.

Indiány však může těšit fakt, že Mountfield naposledy dokázali porazit. Na konci záři jej doma zdolali v prodloužení 4:3, vítězný gól si připsal Jakub Lev. „Tentokráte bych byl rád, abych nějaký přidal dříve než v prodloužení," usmívá se forvard Škody, který má na svém kontě pět bodů z patnácti duelů.

Plzni se navíc na Hradec Králové v poslední době začalo konečně dařit. Z předešlých pěti zápasů prohrála jen jednou, pokaždé ale bodovala. Předtím to ale vycházelo daleko lépe Mountfieldu. Ten vyhrál hned sedmkrát z osmi vzájemných zápasů.

Obránce Hradeckých René Vydarený si nepřipouští, že by jeho celek soupeře mohl podcenit: „Nebude to nic lehkého. Venkovní zápasy bývají náročné, musíme se pokusit to v Plzni nějak ubojovat."

Trenéři Škody se dnes hodlají držet starého známého pravidla, že vítězná sestava se nemění.

„I díky tomu, že každý hráč podal v Třinci dobrý výkon, nemá smysl do toho zasahovat. Minimálně proti Hradci nastoupíme ve stejném složení," prozradil Tomáš Vlasák.

Pomalu se také blíží návrat centra Miroslava Preisingera do sestavy. Slovenský útočník dostává na tréninku větší a větší dávky, teoreticky by se mohl vrátit již po reprezentační přestávce, která začne počátkem listopadu.

„Vypadá to s ním zatím dobře. Snažíme se, aby byl pak plně připravený, jestliže ruka bude v pohodě a doktor dá zelenou. Dřív do toho rozhodně nepůjdeme," upozorňuje Tomáš Vlasák, že trenérský štáb nechce nic riskovat.

Plzeňský klub si pro dnešní zápas a ten nadcházející s Chomutovem (v pátek) připravil speciální akci – všechny děti do 15 let budou mít vstup pouze za 
1 Kč.