Západočeši včerejší utkání 33. kola na ledě mistra vyhráli 2:1 v prodloužení.

Indiáni sice dlouho prohrávali o gól, ale Duda v 58. minutě stihl vyrovnat a v úvodu nastavení trefil druhý bod Vlasák.

V první třetině měl největší plzeňskou možnost právě Duda, ale jeho střela skončila na betonech pozorného Svobody. Pardubice měly nejblíže k brance po ráně Píši v přesilovce, jenže výborný zákrok předvedl také plzeňský Hanuljak. „Oba gólmani zachytali výborně,“ připustil po boji plzeňský asistent Milan Razým.

V 35. minutě vymotal pardubickou obranu Lammers, dokázal přelstít i Svobodu, ale kotouč namířil do tyče! A z protiútoku udeřilo. Do přečíslení se rozjel Bartek a trefil přesně mezi Hanuljakovy betony. „Paradoxně, když jsme se herně zvedali, tak jsme inkasovali. Za žádnou cenu jsme ale nechtěli odjet s prázdnou,“ zdůraznil Razým.

Plzeňští měli ideální možnost k vyrovnání hned po devětapadesáti vteřinách třetí třetiny. Píša v úniku fauloval Kováře a následovalo trestné střílení. Forhendový manévr však Svoboda přečetl.

Plzeňská radost propukla naplno až závěru. V 58. minutě si od zadního mantinelu vyjel do střelecké pozice Duda a trefil neomylně nad Svobodovu lapačku.

Prodloužení trvalo jen krátce, když hosté využili hrubé minely v pardubické defenzivě. Kovář poslal z otočky puk před branku a Vlasák zamířil chladnokrevně k pravé tyči.

„V bojovném utkání jsme měli za stavu 1:0 několik šancí odskočit na vyšší rozdíl. To se nám nepovedlo a závěry v naší hale nezvládáme,“ připustil domácí kouč Josef Jandač.

„V závěru jsme zaslouženě vyrovnali a za dva body z prodloužení jsme maximálně spokojeni,“ konstatoval naopak Razým.

I následně vyrazí plzeňský tým k soupeřům. Zítra hrají indiáni v Praze se Slavií a ve středu míří na Kladno.