„Čtyřka dává určité výhody pro play-off, všichni tam chtějí a tlačí se tam. Pořadí je hodně našlapané a bude to boj až do konce,“ prohlásil plzeňský trenér Ladislav Čihák před nakonec jen dvěma domácími zápasy, které Škodovka sehraje do nadcházející reprezentační přestávky (úterní dohrávka 10. kola Plzně s Libercem byla odložena na 24. února).

Dnes se Indiáni v Logspeed CZ Aréně utkají od 16.30 hodin v rámci 43. kola s desátým Litvínovem a v neděli tu ve stejný čas hostí poslední České Budějovice.

„Čekají nás soupeři, kteří bojují dole. Verva ještě o účast v předkole, my zase o čtyřku. Čeká nás náročný víkend, ale musíme udělat maximum, abychom doma urvali šest bodů,“ postavil hlavní kouč Škodovky před tým jasný úkol.

K jeho splnění se podle Čiháka lze odrazit z výkonu v Mladé Boleslavi. „Ačkoliv jsme tam na body nedosáhli, tak herně to nebylo špatné a je třeba na to navázat,“ tlačil na hráče trenér s tím, že není kam uhnout. „Pravda se ukáže na ledě. Jestli máme potvrdit čtyřku, tak musíme předvést kvalitu a jít si doma za vítězstvím,“ vyslal apel k mužstvu.

Plzeň v předchozích třech vzájemných zápasech v sezoně litvínovskou Vervu vždy porazila, doma poprvé ale až po samostatných nájezdech. Bilance s českobudějovickým Motorem je jen o malinko horší, když po dvou výhrách Škodovka naposledy na jihu Čech po prodloužení padla.

Útočník Pavel Musil (na archivním snímku)
Dva měsíce nehrál, teď je zpátky. Bylo těžké se na hokej jen dívat, říká Musil

KODÝTEK V NÁROĎÁKU

Nálepku favorita pro nadcházející duely útočník Petr Kodýtek odmítá.

„Nesmíme nic podcenit a je úplně jedno, kdo je v těch zápasech favoritem. Přijedou dva týmy, které hrají bruslivý hokej. V tabulce jsou sice dole, ale to nemění nic na tom, že to budou dva těžké a pro nás důležité zápasy,“ uvedl centr prvního plzeňského útoku a jediný z hráčů Škodovky, který se objevil ve výběru reprezentačního trenéra Filipa Pešána pro start na turnaji Euro Hockey Tour ve Švédsku.

„Pozvánky do nároďáku si hodně cením, ale teď jsou před námi ještě dvě utkání v extralize,“ podotkl 22letý forvard a s 15 góly jeden z nejlepších střelců Škodovky. Už v závěru minulého roku startoval Kodýtek s reprezentací v Rusku a tehdy kvůli tomu svému týmu v nejvyšší soutěži chyběl.

„Základní část se chýlí ke konci, jde o hodně, takže občas se na tabulku kouknu, ale nějak zvlášť to nesleduji. Naším cílem je čtyřka a soustřeďujeme se vždy jen na nejbližší zápas,“ zdůraznil Kodýtek.

Litvínov, který hájí pozici v pásmu pro play-off, zažívá povedené období. Z minulých pěti duelů vytěžila Verva dvanáct bodů, jenže naposledy narazila v Liberci a odjela odtud s výpraskem 1:6.

„Dostali jsme lekci z produktivity. První třetina nebyla špatná, bohužel jsme ji prohráli 0:1. Potom se to zvrhlo a 1:6 není dobrý výsledek,“ uznal v rozhovoru na klubovém webu litvínovský obránce Patrik Demel. „Z porážky se musíme rychle vzpamatovat. V pátek hrajeme v Plzni a jde už o každý bodík,“ zdůraznil bek.