Hokejová Škoda Plzeň se v Hradci Králové utká s Mountfieldem a bude to kdo s koho. Vítěz se přiblíží přímé jízdě do čtvrtfinále play-off a poražený účasti v předkole.

V boji o čtyři postupová místa mají své jisté jen aktuálně první Sparta a druhý Třinec. O zbývající dvě místenky se dvě kola před koncem základní části extraligy perou ještě čtyři týmy.

Mladá Boleslav s náskokem na třetí příčce a za ní tři celky srovnané v tabulce po bodu v pořadí Liberec, Hradec Králové a Plzeň.

Z kvarteta adeptů nejhůř postavené Škodovce nahrál fakt, že zatímco doma rozstřílela Zlín 7:0, tak mužstva nad ní, Liberec s Mountfieldem, v minulém kole padla.

Házenkářka Markéta Jeřábková bude od příští sezony oblékat dres norského Vipers Kristiansand.
Jeřábková míří na sever do Norska: Ta nabídka nešla odmítnout

„Dotáhli jsme se ke čtyřcea o šanci se tam ještě na poslední chvíli procpat se rozhodně popereme. Před námi je klíčový zápas a z kluků jsem na tréninku cítil odhodlání udělat maximum, abychom do čtyřky ještě proklouzli,“ prohlásil trenér Ladislav Čihák.

Ve vzájemných střetnutích s Hradcem mají v sezoně zatím navrch Indiáni, kteří si připsali dvě vítězství a porážku. Do dnešní bitvy navíc vyrukují povzbuzení jednoznačnou výhrou nad Zlínem, i když ji nepřeceňují.

„Tým takový klidnější zápas potřeboval. Využívali jsme šance, pomohli si v přesilovkách a gólman Frodl udržel čisté konto. To všechno jsou plusy, ale soupeřům, kteří nás teď čekají, po Mountfieldu ještě Olomouc, jde stejně jako nám o hodně,“ upozornil plzeňský kouč.

Milan Škvařil.
Na sedmičku jsem musel, nikdo jiný nezbyl, smál se Škvařil

Dalším pozitivem je návrat marodů. Především kapitána Milana Gulaše a v minulém souboji se Zlínem i zkušeného centra Tomáše Mertla, který v sestavě chyběl tři měsíce. „Není lehké se vracet po tak dlouhé pauze, ale oba jsou to zkušení borci a zvládli to. Že jsou zpátky v sestavě, pocítil celý tým,“ konstatoval Čihák.

Také hradečtí Lvi ale stojí o místo v elitní čtyřce. „Čeká nás další těžký zápas. Plzeň je zvlášť s Milanem Gulašem hodně silná. Je to hokejista, který rozhoduje zápasy a dokáže to urvat sám. Základ bude dobře bránit a vpředu se pokusit urvat nějaký gól,“ prohlásil na klubovém webu útočník Vladimír Růžička mladší.