Stačí, když Indiáni v Praze v duelu s vedoucí Spartou vybojují dva body, a lídra stlačí v tabulce pod sebe.

Bitva o první místo začíná ve sparťanské areně v 18.30 hodin a na šlágr 40. kola se do metropole chystají i stovky fanoušků ze západu Čech.

„Sparta je v laufu, zvlášť na svém ledě je to těžký protivník, takže pro nás je to další ostrý test,“ hlásí plzeňský trenér Marian Jelínek.

Chce si vyzkoušet soupeře, ale i svůj tým. Lituje jen, že ten nebude zdaleka kompletní.

„Chybějí nám Frolo, Kratěna s Vlasákem a od nedělního utkání Havlíček, který si vyhodil rameno. Příležitost tak dostanou další hráči,“ sdělil kouč. Stejně jako proti Liberci nechá jednoho ze zkušených borců odpočívat. „Po Frantovi Kaberlem dostane volno Jirka Marušák,“ uvedl Jelínek.

Vede ho k tomu pozice Indiánů v těsném závěsu za Spartou a v solidním předstihu před ostatními soupeři. Před třetími Pardubicemi třeba o 12 bodů.

Západočeši hrají v ohromné formě a v extralize jako neúprosní dobyvatelé ničí jednoho soupeře za druhým.

Naposledy v neděli Plzeňští zostudili v přímém televizním přenosu deseti góly Liberec (10:4).

„Chtěli jsme hrát ofenzivně a Liberec se přidal. Ten zápas nám vyšel nadočekávání. Bavili se diváci, máme další tři body, ale jsme si vědomi i chyb, kterých jsme se dopouštěli,“ podotkl kouč.

Jak nakonec zjistili statistici, dvouciferného vítězství si Plzeňští užili naposledy před téměř dvaceti lety, kdy rovněž desítku gólů nasázeli do branky Litvínova.

Než pohled do historie, je ale zajímavější žhavá současnost.

Drtivost plzeňské ofenzivy teď postupně okusily čtvrté Budějovice (6:4), třetí Pardubice (4:3 po nájezdech) i pátý Liberec.

Čtyři góly inkasovali Tygři v první třetině, ještě o jeden víc vyfasovali ve druhé části a otázkou pro závěrečné dějství byla pouze výše liberecké porážky.
Dnes však Indiáni narazí na nejlepší obranu soutěže.

Sparta v 39 duelech inkasovala jen 79 gólů, když naposledy přetlačila Slavii na jejím ledě 2:1.

Na druhé straně v minulých deseti zápasech nestačili Pražané na jediného soupeře, a to právě na Plzeň, s níž na úvod roku prohráli 2:7.

A ve hře je i první místo.

„Tak to nevnímáme. Pořád jsme ještě nezískali vytčený počet bodů a cílem zůstává udržet se v tabulce mezi prvními čtyřmi celky,“ nemění Jelínek plány před závěrečnou porcí třinácti zápasů.