Už jsme tam, už jsme tam, znělo plzeňskou ČEZ Arénou ještě před koncem čtvrteční bitvy. Sedm tisíc natěšených diváků si užívalo postup.

Fanoušci vyvolávali své hrdiny. Gólmana Málka, útočníky Důrase, Ludvíka a snad nejvíce Vampolu. Proti Spartě autora gólu a asistence.

„Je to příjemný pocit, lidi vás dokážou hnát, vyždímat z vás to nejlepší. Za to jim moc děkuji,“ vzkazoval příznivcům Petr Vampola. Dráždivé emoce úspěchu si vychutnával s bouřící halou. „To jsou přesně ty pocity, kvůli nimž se hokej hraje,“ doplnil dravý centr.

Plzeňskou arénou se erupce radosti valily ještě dlouho po konci klíčového střetnutí.

„Já jsem se na ten zápas těšil,“ tvrdil Vampola. „Bylo to jen na nás. Věděli jsme, že pokud získáme tři body, postup máme jistý. Myslím, že lidé museli na našem výkonu vidět, jak moc chceme. Za výhrou jsme šli jako jeden muž a skvěle chytal Roman,“ chválil brankáře Málka.

Gólman se také po boji svezl za odměnu po ledě v nákupním vozíku, který tlačil spoluhráč Tomáš Vlasák.

„Zatím určitě nejtěžší zápas v sezoně. Ale zvládli jsme ho, jsme v desítce a začíná jiná soutěž,“ zdůrazňoval Málek.

„Splnili jsme, co jsme museli. Oslavovat můžeme, až budeme mít nad hlavou pohár,“ přidal se Michal Důras.

Zatím má Plzeň před sebou předkolo play off.

Devátý tým po základní části se v sérii na tři výhry utká s osmým Kladnem. V neděli a v pondělí na ledě soupeře. Do Plzně se play off přesune ve středu.

„Kladno považuji v sérii za favorita. Sice špatně začalo, ale obdivuhodně se dokázalo zvednout a v druhé polovině soutěže patřilo k nejlepším týmům v extralize,“ řekl plzeňský trenér Miloslav Hořava o sokovi v nadcházejícím boji kdo s koho.

Skvělá ofenziva, to je podle kouče největší deviza celku Kladna. Města, kde Hořava vyrostl a prožil největší část své hráčské kariéry. A kde dál bydlí.

„To neřeším. Nebude to poprvé, co vedu proti Kladnu jiné mužstvo,“ prohlásil trenér. „Máme před sebou nedělní zápas a na ten se nyní soustřeďujeme. Co dál si řekneme až poté,“ odmítl Hořava rovněž spekulovat o možném průběhu série.

„Nejlepší by bylo postoupit po třech zápasech,“ podotkl s úsměvem Důras.

Plzeňští se k zahajovacímu utkání do Kladna přesunou v neděli a ve městě i přenocují. „Máme nějaké šrámy, pár kluků trápí virózy, ale nic závažného,“ řekl Hořava o zdravotním stavu svých svěřenců.

Předprodej na play off začne v pondělí

V pondělí se v Plzni rozběhne prodej lístků na odvetné zápasy předkola play off mezi hokejisty Plzně a Kladna (středa, čtvrtek). Vstupenky k sezení budou stát 200 Kč, k stání 150 Kč. Každý si může na jedno utkání zakoupit maximálně 15 vstupenek. Majitelé permanentek si mohou lístky na svá místa zajistit v ČEZ Aréně v kanceláři distribuce v pondělí od 9 do 18 hodin a v úterý od 9 do 20 hodin. Volný prodej proběhne v pokladnách před halou ve stejné dny od 9 do 18 hod. Více na www.hcplzen.cz.