„Mrazicí zařízení jede naplno, plocha se od čtvrtka pravidelně kropí tak, aby v neděli večer byla připravena stabilní ledová vrstva,“ říká tiskový a marketingový manažer hokejového klubu HC Plzeň 1929 Jiří Světlík.

V pondělí dopoledne by totiž na čerstvý led měli vyjet hráči indiánské družiny náčelníka Martina Straky.

Dvoutýdenní období vyplněné individuální přípravou však plzeňským hokejistům skončí již v neděli večer. To se sejdou na zimním stadionu, aby doladili záležitosti s výstrojí a bruslemi.

„V pondělí na to nebude prostor, protože začínáme hned naplno,“ prohlásil jasně trenér Marian Jelínek.

Ten by měl mít k dizpozici už tým včetně největší posily Františka Kaberleho, ale i Jaroslava Hlinky a obou zámořských hráčů. „Očekávám, že jak Tomáš s Jardou, tak Nickové Johnson i St. Pierre se zapojí do přípravy,“ sdělil Jelínek.

Nový led pohltí barevné označení hokejového hřiště, ale také zvláštní amulet.

„Vyrobil ho ´šaman´ Jiří Kohout. Plzeňan, který se životu indiánů věnuje dlouho teoreticky i prakticky. Amulet by měl majitele chránit a dodat jim síly,“ vysvětluje Světlík.

Součástí talismanu je pytlík s vonnými bylinami zdobený korálky i ptačími pírky v modrobílých barvách hokejového klubu. A pentličkami symbolizující sídlo držitele amuletu, tedy město Plzeň.

Světlík zároveň připomněl, že dál běží prodej vstupenek jak na zápasy hokejové Euro Trophy, tak předplatného na domácí zápasy Plzně v extralize. „Permanentky zůstaly na cenách z minulé sezony a jsou zase o něco výhodnější.“