Trenér Filip Pešán se mimo jiné rozloučil s plzeňským Vojtěchem Budíkem a již bývalým brankářem Škody Dominikem Frodlem. Ze západočeských borců naopak s reprezentací zůstávají i nadále útočníci Petr Kodýtek, Jakub Pour a Filip Suchý, jenž se v obou zápasech proti Rakousku dokázal střelecky prosadit.

Všichni tři Indiáni tak v národních barvách absolvují další část přípravy, která začíná v pondělí srazem v Plzni. Do přípravy se zapojí i pětice hokejistů z kádru poražených semifinalistů extraligy: brankář Jan Růžička a útočníci Kousal, Najman, Němeček a Tomášek.

Jakub Pour.Jakub Pour.Zdroj: Jan Beneš

Širší kádr po prvním třesku by pak v průběhu týdne měl doplnit také obránce Libor Šulák z finského týmu Kärpätu Oulu. „Tím, že se Libor Šulák připojí později, nebude k dispozici na dvě nadcházející utkání v Německu,“ uvedl tiskový mluvčí české reprezentace Zdeněk Zikmund.

V Norimberku Češi nastoupí ke dvěma duelům v rámci Euro Hockey Challenge ve čtvrtek a v sobotu. Tyto dva zápasy s houževnatým soupeřem budou pro zbývající trojici plzeňských hokejistů další výzvou a jednou z možností, jak trenérský štáb přesvědčit, že právě oni právem patří do sestavy, která bude bojovat na mistrovství světa o medaili.

Marcela Joglová.
Splnila si sen, navíc ukořistila podpis od rekordmana a olympijského šampiona