Škodovka zahájí sérii přípravných zápasů soubojem s Motorem České Budějovice. Střetnutí s týmem se slavnou minulostí, který se však zatím marně snaží vrátit mezi domácí elitu, začíná v Home Monitoring Aréně v 17.30 hodin.

Indiáni by měli nastoupit až na Ondřeje Kratěnu v aktuálně nejsilnější sestavě. Tedy včetně všech posil v čele s útočníkem Václavem Nedorostem, který stejně jako obránce Roman Vráblík přišel do Škodovky právě z českobudějovického Motoru. Plzeňský dres by měl premiérově obléknout také americký obránce Connor Allen, který se k týmu nově připojil.

„V domácích zápasech chceme hrát v plné sestavě, naopak venku dostanou prostor mladí hráči,“ uvedl hlavní trenér Ladislav Čihák.

Obhájci extraligového bronzu jsou na ledě teprve deset dní. Přitom se musí vyrovnat s extrémně vysokými teplotami a pohybem po rozměklé ledové ploše.

Ilustrační foto
V kraji meziročně vzrostla výroba i spotřeba elektřiny

„Pro hráče ve výstroji to není příjemné. Proto trénujeme v malé hale, která je víc vychlazená a led je tu kvalitnější,“ vysvětloval asistent trenéra Jiří Hanzlík.

Škodováci zatím přípravu na ledě kombinují s posilovnou. Rozděleni do skupin. Třeba jako ve středu, kdy trénovali zvlášť útočníci a obránci.

„Zaměřujeme se jak na kondici, tak na herní záležitosti. Proběhlo i pár mítinků ohledně taktiky,“ řekl Hanzlík.

A co očekává od týmu ve čtvrtečním duelu? „Každý zápas chceme vyhrát, což platí i v přípravě. Hlavně však chceme od hráčů vidět nasazení a bojovnost,“ zdůraznil bývalý extraligový obránce.

Vstupné na přípravné zápasy v Plzni je 50 Kč (v hale bude otevřený pouze sektor Východ). Držitelé permanentek mají vstup v ceně jako bonus.

Starosta Přeštic Karel Naxera na setkání na radnici s úspěšnými kolektivy národní házené jim ještě jednou poblahopřál. Na snímku je s dorostenkami, mistryněmi republiky.
Starosta Přeštic přijal úspěšné národní házenkáře