První krok Plzni vyšel

PLZEŇ - Úspěšně vstoupili do play off extraligy dorostu mladí hokejisté Lasselsbergeru Plzeň. V Olomouci včera zvítězili 4:1.

28.2.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Hosté vstoupili do zápasu dobře, ale dlouho se nemohli střelecky prosadit.

Hned v úvodu druhé třetiny ale prolomil plzeňskou smůlu ve vlastním oslabení obránce Hrbas, o chvíli později dorazil po šanci Straky puk do branky Pacanda.

Olomouc ve 36. minutě snížila na rozdíl jediného gólu, ale na Krylův zásah ještě před přestávkou odpověděl Pacanda.

V závěru zápasu pak vítězství Plzně pečetil při power play domácích Jeřábek.

„Úvodní utkání play off bylo hodně nervózní. V první třetině se nám nepodařilo proměnit příležitosti a soupeř vycítil šanci. I tak jsme ale hru kontrolovali a dokázali dát důležité góly,“ uvedl trenér plzeňského celku Miroslav Přerost.

I přes vítězství ale našel na hře svého týmu několik nedostatků. „Sice jsme měli výraznou herní převahu, ale trápila nás koncovka a měli jsme spoustu zbytečných vyloučení,“ dodal.

Plzeňským dorostencům tak chybí k postupu do čtvrtfinále vybojovat v domácím prostředí jednu výhru. První příležitost budou mít zítra, utkání začíná v 17.30.

Výsledek: Olomouc – Lasselsberger Plzeň 1:4 (0:0, 1:3, 0:1). Branky: 36. Kryl – 27. a 40. Pacanda, 21. Hrbas, 60. Jeřábek).

Sestava Plzně: Mazanec – Hrbas, Růžička, Jeřábek, Ruprecht, Štrunc, Mrázek – Straka, Pacanda, Hájek – Culek, Herm, Petruška – Hošťálek, Strnad, Mainer – Baxa, Špaček.

Autor: Zdeněk Sequens