Jak se rodák z Chicaga ocitne ve službách Plzně?
Agentovi, který mi vyřizuje věci v Evropě, se jednoho dne ozvali z Plzně, že hledají beka. A já po šesti letech v zámoří chtěl zkusit něco nového. Minulou sezonu jsem dohrával v Německu ve Wolfsburgu, což mi pomohlo si zvyknout na větší kluziště a adaptovat se na život v Evropě. A zájem Plzně se mi jevil jako dobrá šance.

Kdo vás o tom přesvědčil?
O české lize jsem se bavil hlavně s Jirkou Fischerem (bývalý obránce, nyní manažer české hokejové reprezentace). Plzeň chválil, a tak jsem tady.

Co vám Jiří Fischer o Škodovce řekl?
Že tu mohu uspět tvrdou hrou. Zároveň jsem věděl, že je v Plzni vynikající realizační tým – generální manažer Martin Straka nebo jeden z koučů Jaroslav Špaček. To jsou osobnosti, od kterých se můžu hodně naučit. Navíc je tu každoročně silné mužstvo a skvělí jsou i fanoušci. Na to se těším.

S českým hokejem máte své zkušenosti. V Grand Rapids jste se sešel třeba s Martinem Frkem.
Nejen s Martinem. V Griffins byli tehdy také Tomáš Nosek a Filip Hronek. To byla skvělá sezona zakončená ziskem Calder Cupu. Ale celkově jsem se v AHL, ať už jako spoluhráč nebo soupeř, potkal s řadou českých hráčů. Je to pár let zpátky, co jsem hrál s gólmanem Markem Mazancem nebo s Václavem Karábáčkem, se kterými teď v Plzni trénuji. Je příjemné vidět známé tváře, zvlášť když jste v novém prostředí.

HC Škoda Plzeň – ČEZ Motor České Budějovice
Indiáni v úvodu přípravy porazili 4:1 Budějovice

Jak vás přijali spoluhráči?
Zatím jsme neměli tolik času se vzájemně poznat, to teprve přijde. Ne všichni hráči v kabině mluví anglicky a já také příliš česky neumím.

Které české slovíčko jste zvládl jako první? Pivo?
Ne. Kluci mi řekli, jak mám poděkovat. Takže to slůvko je děkuji. Plzeňské pivo jsem ještě neochutnal. Teď se snažím soustředit na trénink. Je to náročné, tak abych měl sílu.

Jste v Plzni teprve krátce, ale jak na vás působí stadion, zázemí týmu, město?
Zatím je to paráda, stadion i kabina. Z města znám jen katedrálu svatého Bartoloměje na náměstí, kolem níž jsem šel, když jsem si chtěl založil bankovní účet (úsměv). Stihl jsem i procházku kolem řeky.

Americký obránce Conor Allen (28 let, 185 cm / 95 kg) začal uplynulou sezonu v AHL v Rochesteru, ale v únoru odešel do Evropy, kde posílil německý Wolfsburg. Předtím působil převážně v nižší zámořské AHL, ale připsal si také sedm duelů v NHL za New York Rangers. V AHL hrál také za Connecticut, Hartford, Milwaukee, Binghamton, Iowu a Grand Rapids. V soutěži má bilanci 296 zápasů, 95 bodů za 23 gólůplus 72 asistencí a 319 trestných minut. V sezoně 2016-17 s týmem Grand Rapids společně s Čechy Frkem, Noskem a Hronkem slavil zisk Calder Cupu pro vítěze play-off.