S tímto cílem vyrazili po včerejším tréninku hokejisté Škody Plzeň do Třince.

V tamní Werk Areně se úřadující mistři střetnou
dnes od 17.00 hodin s Oceláři. A potom v neděli hostí doma poslední Litvínov.

Naopak dnešní duel proti sobě staví sousedy z tabulky.

Plzeň na páté příčce stejně jako šestý Třinec pobraly 27 bodů a úspěšnější ze soků si případným úspěchem upevní pozici v první šestce. Což je pásmo přímého postupu do play-off.

„Do Třince je to dlouhá štreka, takže jedeme s předstihem. A věříme, že nedopadneme jako ve Zlíně, kam jsme také cestovali dřív, ale zápas jsme si v úvodu během chvíle prohráli. Asi jsme se tehdy přejedli," zavzpomínal s úsměvem Michal Straka.

Teď by si ale plzeňský asistent přál protáhnout bodovou šňůru Škodovky.

Západočeši v uplynulých třech kolech získali sedm bodů za dvě vítězství a domácí porážku 1:2 v nájezdech se Spartou.

„Třinec je ofenzivní mužstvo. Tomu musíme čelit pohybem i důrazem. A snažit se vyhnout zbytečným vyloučením, protože Oceláři přesilovky umí," upozornil Michal Straka.

Do škodovácké sestavy se po pauze vrací Tomáš Vlasák.

„Po zranění se mu nedařilo, měl čas vše dohnat a teď naskočí," potvrdil asistent.

„Tlak na útočníky se po příchodu Josefa Straky zvýšil. Čekáme, jak se Pepík ukáže, a pak rozhodneme o případných změnách v kádru," sdělil Michal Straka.

V plzeňské ofenzivě bude chybět distancovaný Ryan Hollweg, nemoc nepustí do boje ani Jána Sýkoru a z obránců Dominika Boháče.

Třinec naopak vítá návrat svého nejlepšího střelce Martina Adamského. „V minulých čtyřech zápasech jsme s Plzní vždy urvali nějaký bod a teď v tom chceme pokračovat," řekl Jiří Kalous. „Nečeká nás ale nic jednoduchého. Plzeň je tým, který zdobí velká agresivita a výborné přesilové hry. Předvádí bruslivý a náročný celoplošný hokej," upozornil třinecký kouč.