Dvakrát předtím bojovali na jiné straně než do třetice. Úděl hokejistů Erika Hrni a Jána Sýkory, kteří se loni v prosinci stali součástí výměny mezi hokejovou Plzní a Třincem.

V neděli se oba útočníci postavili premiérově proti svým. Hrňa jako host Škodovky, Sýkora zase v dresu Ocelářů. Víc důvodů k radosti měl slovenský forvard.

Třinečtí zápas 37. extraligového kola v Plzni vyhráli 3:1 a Sýkora zisk tří bodů zpečetil v závěru při hře Indiánů bez brankáře gólem do opuštěné klece.

Na oslavu zdvihl ruce a vysloužil si pískot porážkou zklamaných domácích fanoušků. „V zápalu boje jsem si toho ani nevšiml. Mám radost z každého gólu a jen jsem zvedl ruce, jak to obvykle dělám. Nic jiného v tom nebylo," dušoval se Sýkora.

Hrňa se jeho gestu divil. „Je to věc každého, ale čekal bych umírněnější reakci," podotkl.

Provází je podobný osud.

Minulou sezonu dávali góly, ale v běžící extralize jen paběrkují a změna dresu jim měla pomoci k oživení střeleckých schopností. A výsledek?

Gól a dvě asistence na straně Hrni, tři góly a asistence na Sýkorově kontě. To vše za devět respektive osm zápasů.

A koncem ledna se mohou znovu stěhovat. Hostování vyprší a kluby rozhodnou, co dál. „Je to naše práce a snažíme se ji dělat co nejlépe. Je na klubech, kam nás pošlou," shodují se.

Oba také říkají, že se na zápas proti svým donedávna spoluhráčům těšili.

„Chtěl jsem pomoci Plzni, abychom vyhráli. Bohužel se to nepovedlo," povídal sedmadvacetiletý Hrňa.

„Pohybujeme se na hranici desítky, takže body potřebujeme a získali jsme hned tři, což je cenné," podotkl spokojenější a o dva roky mladší Sýkora.

Hecovali jste se před zápasem
s někdejšími parťáky a nyní soupeři?
Erik Hrňa: Něco proběhlo až těsně před utkáním, ale nic drsného. Takové lehké pošťuchování.
Ján Sýkora: Nijak extra jsme se nehecovali.

Co potom během utkání? Dostali jste se do nějaké ostřejší slovní výměny nebo jiné půtky?
E.H.: Ne.
J.S: V jednu chvíli jsem šel za dorážkou až před Machyho (plzeňský brankář Matěj Machovský) a na to zareagoval obránce Lukáš Pulpán. Chránil gólmana a vznikla z toho strkanice. Ale Machy v ten moment neměl puk pod kontrolou, takže nešlo o atak brankáře.

Tři body si nakonec odvezli Oceláři. Co o tom rozhodlo?
E.H.: Dobře jsme začali, ale dlouho jsme se nedokázali střelecky prosadit. Což beru
i na sebe, protože jsem po akci Tomáše Svobody netrefil prakticky prázdnou bránu.
A selhávali jsme v přesilovkách. Těch jsme měli spoustu, ale nevyužili jsme ani tu pět na tři. A kdo nedá gól ve dvojnásobné převaze, tak většinou prohrává. Navíc, ve druhé třetině jsme dvakrát inkasovali a jako bychom přestali hrát. Puky nám uskakovaly, chybělo i víc pohybu. To bylo asi klíčové.
J.S.: V první třetině byla Škodovka aktivnější, měla šance ke skórování, ale nás podržel Hamr (gólman Peter Hamerlík), který chytal výborně. Ve druhé třetině nám tam pak už napadaly góly, ten druhý se štěstím. A co rozhodlo? Plzeň měla hodně přesilovek, ale gól nedala ani
v přesilovce pět na tři. No
a my jsme góly dali. Škodovka snížila teprve v závěru, ale ještě tam byl nějaký čas, něco přes dvě minuty, takže mohla vyrovnat. Proto byl důležitý i ten můj třetí gól.

Dovedete si představit, že třeba za pár dní bude zase vše jinak 
a vy se vrátíte do původních klubů?
E.H.: V Třinci jsem se trápil a po příchodu do Plzně se mi výrazně ulevilo. Přece jen Škodovka hraje v extralize nahoře, takže i nálada v kabině je jiná. Ale není to na mně a musím se podřídit rozhodnutí klubů.
J.S.: I když v Třinci teď dostávám hodně prostoru a chodím na přesilovky i na oslabení, tak o tom, kde dohraju sezonu, nerozhoduji. Prostě je to práce, a kam mě pošlou, tam ji budu dělat, jak nejlíp dokážu.

Plzeň ztratila doma druhý zápas po sobě a tím i předtím vybojované body u soupeřů, v Hradci
a v Praze se Spartou. Co s tím?
E.H.: Prohráli jsme a Mladou Boleslaví a teď s Třincem, což není dobré, ale nemůžeme se z toho zhroutit. V extralize jsme pořád nahoře (Plzeň je aktuálně třetí), takže si to chce pročistit hlavy, potrénovat a pak jít naplno do dalšího zápasu v pátek doma se Zlínem. Musíme ale víc střílet. Třeba během přesilovek tam musí být minimálně šest střel. A něco tam třeba spadne. Ale když si to budeme pořád jen nahrávat, tak gól prostě nedáme.