Do večera totiž Indiáni bodovali hned dvakrát.

Na kontě jim nejprve nečekaně přistály tři body za kontumační výhru prohraného zápasu v Třinci (důvodem byl neoprávněný start třineckého juniora Pavlíka). Další tři body si modrobílí vybojovali, když v dohrávce 27. kola pokořili doma právě Spartu 5:2 a z druhého místa nyní na lídra ztrácejí čtyři body.

„Sparta přes porážku ukazovala v Plzni proč dominuje soutěži, o to víc si však úspěchu ceníme,“ prohlásil plzeňský trenér Marian Jelínek.

Plzeňští atraktivní souboj celků z popředí tabulky, který do plzeňské ČEZ Areny přitáhl přes sedm tisíc diváků, skvěle začali. Poprvé modrobílí skórovali jen po minutě a půl, v šesté minutě vedli o dvě branky.

V obou případech se blýskl nově složený třetí útok a v něm tandem Dušan Andrašovský – Ondřej Havlíček, autoři gólů.

„Po porážce v Třinci se ukazovalo, že třetí řada Dvořák, Pitule, Johnson, který tým předtím v řadě zápasů táhla, ztratila svůj břit, a proto jsme sáhli ke změnám,“ vysvětloval kouč, proč k zarputilému Michalu Dvořákovi přibyli nově Andrašovský s Havlíčkem.

Dvacetiletý centr Havlíček, který mezi Indiány přišel nedávno z prvoligového Třebíče, se tak ve svém šestém utkání za Plzeň dočkal prvního gólu i asistence.

Sparťané však na nepříznivý vývoj zareagovali. Zdržováním, protesty, ale i zvýšeným pohybem a agresivitou přece jen otupili tlak modrobílých a také skórovali.

Jenže Plzeňští, kteří se zvlášť ve druhé třetině ocitali častěji pod palbou, si vedení vzít nedali.

Po otevření prostřední třetiny totiž Dvořák parádní ranou vymetl horní růžek hostující svatyně. Na druhý sparťanský gól pak na začátku poslední části odpověděl bekhendovým blafákem Johnson a výhru zpečetil v převaze pěti na tři obránce Hanzlík.

„Kromě tří bodů si cením i toho, že se prosadili hráči někdy podceňované třetí a čtvrté lajny,“ prohlásil Jelínek.

„Před sezonou Plzeň všichni favorizovali, takže prohrát tady není ostuda,“ uvedl sparťanský trenér Josef Jandač. „Je úžasné sledovat, jak hraje Martin Straka. Před druhou pauzou třeba tenhle matador odkulhal po střetu do kabiny, ale vrátil se. A i když ho to určitě bolelo, na výkonu nic znát nebylo,“ ocenil kouč nezlomnost plzeňského kapitána.

Další zápas opět doma sehrají Plzeňští proti Litvínovu už zítra (začátek 17.30 hod.). Ženy a dívky mají na utkání 36. kola vstup zdarma, musí si však předtím v pokladně ČEZ Areny vyzvednout vstupenku.