„Tu černou sérii jsme chtěli zlomit už v minulých zápasech a proti Kladnu jsme do toho asi šlapali ještě víc. Podařilo se nám vstřelit nějaké góly a škoda jen, že jsme ještě další nepřidali v přesilových hrách. Nakonec jsme uspěli až v prodloužení, ale i za dva body jsme rádi,“ říkal po vítězném souboji 35letý útočník, který si v 39 zápasech připsal už 29 kanadských bodů za deset gólů a 19 finálních přihrávek.

Čekal jste, že prodloužení ukončíte vítězným gólem už po 11 sekundách?

Přeci jenom je to hra tři na tři. Kluci šli dobře do brány, puk se tam hned odrazil a pro nás jedině dobře, že to Čero (Peter Čerešňák) takhle rychle rozhodl.

Předtím jste ale v úvodu zápasu museli dotáhnout jednogólový náskok soupeře.

Musím říct, že to nebylo vůbec nic jednoduchého. Kladno hrálo velice dobře, párkrát nás pořádně zamklo. Dvakrát jsme i tak vedli, a i když nás samozřejmě mrzí, že jsme vedení 2:1 i poté 3:2 zase ztratili, tak i ty dva body jsou cenné.

Vy jste se podepsal pod tři ze čtyř branek Škodovky a ten gól, co jste dal, byl skutečně parádní.

Já byl již poměrně dlouho na ledě a nechtěl jsem nic vymýšlet. Když to Lukáš Kaňák dostal k mantinelu, najel jsem si na prostředek a obránci byli trošku roztažení. Sice mi do toho trošku sáhli hokejkou, ale nakonec mi vyšla i klička do forhendu a jsem moc rád, že jsem alespoň trošku mohl pomoci týmu. V tabulce hájíme čtvrtou příčku, soupeři se na nás tlačí a ta výhra je pro nás důležitá. Pozici v pásmu přímého postupu do play-off si chceme udržet a je proto třeba udělat zase šňůru výher.

V dalším kole jste se měli v úterý utkat v domácím prostředí s posledním Zlínem. Zápas však byl kvůli karanténě v týmu Beranů odložen. Litujete, že se hrát nebude?

Ne, prostě to tak v téhle divné době je. Ale zregenerujeme, potrénujeme a připravíme se, abychom byli v plné síle do dalšího zápasu. Což by snad mělo být páteční derby v Karlových Varech.