Plzeň nehrála zle, opravdu ne. Možná předvedla paradoxně i lepší výkon než v otevíracím duelu série, ale tentokrát to na stejný výsledek nestačilo. Za stavu 1:1 si dají oba rivalové dva dny pauzy. V neděli se znovu pokračuje na západě Čech.

Pardubice si mohly po dvaceti minutách odškrtnout jeden z plánů, jak dorovnat sérii. Hrdina středeční bitvy Jan Chábera třikrát kapituloval během patnácti minut a do druhé části ho nahradil nováček v play off junior Francouz. Plzeňský čaroděj včera neměl svůj den. Bylo by přísné vinit ho z obdržených branek, ale tentokrát to prostě nebyl jeho večer.

Jeho kouzlo zničil už v 7. minutě Havíř. Během jednoho střídání se pardubický bek dostal do dvou možností, proměnil až tu druhou, méně nápadnou. Od modré vystřelil a kotouč skončil v šibenici. Domácí vstřelená branka notně rozparádila. V 9. minutě se opřel do puku Starý a našel Cháberu znovu nepřipraveného. Západočeši se z útlumu vymanili v 15. minutě, kdy Vostřák vymetl levý roh Lašákovy branky. Jenže už za šestnáct vteřin Lojek tvrdým příklepem znovu uklidnil domácí.

Druhou bitvu čtvrtfinále mohl Moeller uklidit do bezpečí během série přesilovek v polovině zápasu, ale nevyužil ani tu dvojnásobnou. Plzeň se rvala o naději až do závěru, jenže Moeller držel skvělý Lašák.

Pardubice – Plzeň 3:1

Třetiny: 3:1, 0:0, 0:0

Muž zápasu: Lojek Martin

Branky a asistence: 7. Havíř (Tvrdík), 9. Starý (Koukal), 15. Lojek (Tvrdík) – 15. Vostřák (Straka). Rozhodčí: Jeřábek, Šír – Bejček, Pešek. Vyloučení: 7:4, navíc Čakajík 10 minut OT. Bez využití. Diváci: 8845. Stav série: 1:1.

HC Moeller Pardubice: Lašák – Snopek, Čáslava, Píša, Kolář II, Havíř, Lojek, Zukal – Cetkovský, Divíšek, Pivko – Kolář I, Koukal, Starý – Tvrdík, Blažek, Somík – Zohorna, Semorád, Rákos – Bláha. Trenér: V. Sýkora.

HC Lasselsberger Plzeň: Chábera (21. Francouz) – Čakajík, Smrek, Cartelli, Redlihs, Benák, Pácal, Dresler – Vostřák, M. Straka, Vlasák – Tomas, Kracík, Matějovský – Adamský, Jan Kovář, Dvořák – Kubica, Kubalík, Laš – Lev. Trenér: Hynek.