V posledním utkání před Vánoci se v ČEZ Areně utkají od 17.30 hodin se Slavií Praha.

„Cíl je jasný. Před pauzou jsme bodovali v osmi zápasech po sobě a protlačili se zpátky do popředí tabulky. Čtvrtá pozice je příjemná a rádi bychom si ji udrželi,“ prohlásil asistent trenéra Milan Razým.

Jenže, zatímco Slavia o pauze nabírala v klidu síly, Plzeň se v závěru minulého týdne představila na finálovém turnaji European Trophy v Rakousku.

„Během tří dnů jsme sehráli tři zápasy, takže uvidíme, jak se vše projeví. Ale zatímco my jsme si po víkendu mohli trochu vydechnout, Slavia už v úterý hrála. A nevedla si špatně,“ připomněl Razým, že slávistický sbor porazil hned po pauze doma Třinec 3:1. Nicméně dál zůstává v suterénu extraligy.

„Jak znám Vláďu Růžičku, tak to určitě chce změnit. K dizpozici má mladý bojovný tým. Slavii se proto musíme vyrovnat v nasazení a bruslení, a pak by snad pro nás mohla rozhodnout větší hokejovost,“ prohlásil Razým.

Minulé dva vzájemné zápasy se Slavií v sezoně vyhrála Plzeň, ale to se bojovalo vždy v Praze. „Nějak platí, že se nám proti Slavii daří víc u ní,“ potvrdil asistent.

Na plzeňské marodce jsou dál obránci Frolo s Hanzlíkem, útočník Vostřák a nově i Kratěna, který má po utkání na Red Bulls Salute se švédskou Luleou zlomené žebro.

I tak jejich týmový kolega Michal Dvořák věří dnes v úspěch. „Nebude to sranda, ale výsledky před pauzou nebyly náhodné,“ podotkla plzeňská dvaapadesátka.

S Pitulem a Johnsonem to Dvořák roztáčí ve třetím útoku indiánů. Pro soupeře hodně nepříjemném. „Nikdo z nás není nijak excelentní technik, takže to musíme dohánět jinak,“ usmál se hokejový bojovník.

I když se blíží Vánoce, snaží se udržet svůj klid. „Odevšad se to valí, lidi blázní, a to já nechci,“ prohlásil Dvořák. „Dárky koupím až na Štědrý den a pak si se ženou i oběma syny užijeme příjemný večer. Samozřejmě, že tři body proti Slavii by mě zahřály,“ uznal forvard.