Domácí hokejisté přitom zápas začali skvěle.

V 8. minutě pálil Ján Sýkora z pravého kruhu, Simon z dorážky ještě neuspěl, ale dojíždějící Johnson zblízka rozhozeného gólmana Lašáka překonal – 1:0.

A o chvíli později proměnili škodováci přečíslení tři na dva. Schleiss pronikl do útočného pásma, vyměnil si puk s Kratěnou a přihrávkou podél hostující klece nabil volnému Bližňákovi – 2:0.

Parádní kombinace, jenže přišly komplikace.

K plzeňské brance projel Vampola, bekhendem hledal spoluhráče, ale puk si do vlastní sítě nešťastně srazil obránce Kadlec – 2:1.
Tygři zavětřili, hrnuli se na soupeře a Plzeň držela náskok jen zásluhou brankáře Machovského.

Gólman stihl vykopnout ránu Urbana mířící do odkryté klece a zlikvidoval i obrovskou šanci Vampoly v závěru třetiny. Ten se po brejku ocitl sám před gólmanem, puk cpal k tyči, ale ležící Machovský ho betonem zastavil.
Matěj, Matěj, oslavovali fanoušci hlasitě strážce plzeňské klece.

Tlak Liberce pokračoval a domácí gólman byl značně vytížený. Kryl zakončení Valského, který vyjel zpoza branky. Vitáskovu střelu jen vyrazil, ale Krenželok naštěstí pro Škodovku přestřelil cíl.

Po půlce zápasu se po Mozíkově pasu hnal na libereckou klec sám Kubalík, kličkou do bekhendu ale Lašáka nepřelstil.

Až ve 36. minutě nastartoval gólovou akci Jeřábek. Křižným pasem našel rozjetého Kratěnu a Simon prostřelil Lašáka. Jenže ke klidu bylo daleko.
Tři minuty nato se přes Mozíka protlačil hostující Jelínek a podél Machovského znovu snížil – 3:2.

Urputný souboj pokračoval. Agresivní hosté nevyužili početní výhodu a ještě v 50. minutě prohrávali. Následně ale z rychlého výpadu srovnali. Jelínek protlačil se štěstím puk na Šimka a ten z dorážky trefil odkrytou plzeňskou branku – 3:3.

Přesilovku si v závěru třetí části zahráli i domácí, ostřelovali Lašáka, ale nic z toho a zápas dospěl do prodloužení.
V úvodu nastavení se po faulu Boháče ocitli škodováci ve třech a pět vteřin před vypršením trestu rozhodl o výhře hostů svou trefou Filippi.

„Jsme zklamaní. Ten zápas byl důležitý. Soupeř měl ale lepší pohyb, byl agresivnější, a i když jsme vedli 2:0 a 3:1, tak jsme získali jen bod. Čeká nás boj až do konce," říkal plzeňský trenér Michal Straka.

„Jsme rádi, že jsme utkání proti silné Plzni otočili. Kluci bojovali o první bod do posledních vteřin a v prodloužení se k nám přiklonilo i štěstí," bilancoval duel liberecký kouč Filip Pešán.

Hrát se budou ještě čtyři kola. Plzeň se v úterý představí na ledě předposlední Olomouce.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec 3:4 v prodl. (2:1, 1:1, 0:1 - 0:1). Branky a nahrávky: 8. Johnson (Simon, J. Sýkora), 9. Bližňák (Schleiss, Kratěna), 6. Simon (Kratěna, Jeřábek) - 14. Vampola (Gřegořek), 38. P. Jelínek (Šimek), 51. Šimek (P. Jelínek, Balaštík), 64. Filippi (Šimek). Rozhodčí: Hodek, Pavlovič - Bláha, Charvát. Vyloučení: 4:4, navíc P. Jelínek (Liberec) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5073.

Plzeň: Machovský - Mozík, D. Sklenička, Kadlec, Jeřábek, Kubka, Boháč - Kratěna, Bližňák, Schleiss - J. Sýkora, Simon, Johnson - Balej, T. Sýkora, Lev - Hollweg, Kubalík. Trenéři: Michal Straka, J. Špaček a Čihák.

Liberec: Lašák - Gřegořek, Šimek, Plutnar, Derner, Vitásek, Ulrych, Výtisk - Bulíř, Vampola, Bulík - Valský, Filippi, T. Urban - Balaštík, P. Jelínek, Krenželok - Bakoš, J. Vlach. Trenéři: Pešán a V. Čermák.