Pro hokejové indiány z Plzně začala vstupem do European Trophy ostrá sezona.

„Na extraligu teď nemyslíme, prioritou je pro nás evropská tour,“ říká jasně trenér Marian Jelínek. „Premiérová účast klubu v mezinárodní soutěži něco stála, takže nechceme být jen do počtu. Naším cílem je postup do prosincového finále,“ zdůrazňuje plzeňský lodivod.

A zatím může být Jelínek spokojený. Ze tří utkání na ledě soupeřů vybojovali Západočeši sedm bodů a ve Východní divizi jim patří druhá příčka za Slovanem Bratislava.

V Českých Budějovicích a poté ve finském Oulu vyhráli modrobílí 3:2 v prodloužení, aby poté výpad na sever Evropy korunovali pokořením dalšího finského celku – Kuopia 4:0.

„Výborně zachytal Adam Svoboda, který potvrdil pozici brankářské jedničky. Ale v zápasech, které jsou kvalitnější než předtím souboje v letním Tisport Cupu, se dobře ukazoval celý tým. Stále je však na čem pracovat. Třeba musíme daleko důrazněji chodit za gólem,“ bilancuje Jelínek.

Pozitivně hodnotí i výkony jednotlivců. „Snad s výjimkou obránce Hucla, který nejspíš odejde na hostování do nižší soutěže, nikdo výrazně nezaostal,“ říká kouč.

Indiáni však záhy projdou další zkouškou. V plzeňské ČEZ Areně přivítají rychle za sebou tři evropské rivaly.

Zítra se od 17.30 hodin utkají s rakouskými Vienna Capitals, v sobotu si soubojem se Slovanem Bratislava připomenou časy federální extraligy a týden završí duelem s finským celkem Tappara Tampere.

„Náročné bude už jen hrát tři zápasy během čtyř dní. Navíc o soupeřích toho příliš nevíme,“ podotýká Jelínek. „Vídeň sice uzavírá naši skupinu, ale bude bojovat o posun vzhůru. Vedoucí Slovan zase ze čtyř utkání ztratil jen bod,“ nastiňuje sílu nejbližších protivníků.

Do plzeňské ofenzivy by měl už naskočit Petr Sýkora. Mimo hru dál zůstává Pavel Vostřák, kterého limituje zraněné žebro.