A scénář souboje z programu pátého kola byl přitom podobný tomu nedělnímu.

Obhájci titulu byli při výpadu na sever aktivnější, domácí chemiky překonali v počtu střel i dalších aspektech, přesto v divácky atraktivním duelu vyšli naprázdno.

„Hrál se oboustranně útočný hokej. Měli jsme sice více ze hry, bohužel jsme narazili na výborného Francouze v litvínovské brance a své šance jsme na rozdíl od soupeře nevyužili," bilancoval krutou porážku Milan Razým.

Podle plzeňského trenéra se osud zápasu lámal při hře v nerovnovážném stavu hráčů na ledě. „Domácí zúročili dvě přesilové hry a dali nám gól i při vlastním oslabení," hodnotil kouč.

Moment, který Litvínov nasměroval k zisku tří bodů, byl podle Razýma až gól na tři jedna v úvodu třetí části.

„Náš tlak postupně narůstal, jenže soupeř nám dokázal po naší nedůslednosti ve středním pásmu odskočit znovu o dvě branky a pak už jsme tahali za kratší konec," hlásil Razým.

„Podržel nás gólman. A když jsme po třetím gólu vedli znovu o dvě branky, uklidnili jsme se a závěr jsme zvládli," vítal premiérový zisk tří bodů v novém ročníku extraligy litvínovský trenér Vladimír Jeřábek.

Jeho protějšek Razým viděl důvody porážky hned dva.

Nízkou účinnost útočných akcí, a to i v početních výhodách, a potom nedisciplinovanost hráčů.

„V tom zápase jsme udělali asi sedm faulů, z toho pět v útočném pásmu, což je příliš. A Litvínov, který je v přesilovkách silný, toho dokázal využít a v závěru zápasu si už výhru pohlídal," říkal Razým.

„Přitom jsme předvedli možná lepší výkon, než předtím doma s Třincem, jenže výsledek byl vzhledem k dění na ledě pro nás krutý," zdůraznil kouč mistrovského celku.

Razým zároveň připouští, že se zatím nepovedlo najít optimální složení elitního plzeňského útoku.

„První formace zatím v údernosti zůstává za očekáváním. Sice jsme teď k Dudovi se Strakou místo Vlasáka přesunuli Pletku, ale výraznější efekt to nepřineslo. Je znát, že střelec formátu Gulaše nebo Honzy Kováře nám chybí," sdělil Razým.

Plzeň klesla po pátém kole v průběžné tabulce na sedmé místo, přičemž osm bodů na kontě mají ale rovněž šesté Pardubice a osmý Litvínov.

„V téhle fázi extraligy je důležité hlavně pravidelně bodovat," prohlásil Milan Razým.

Už v pátek se Plzeň utká doma od 17.30 hodin v derby s posledními Karlovými Vary, které k duelu na západě Čech dorazí s novým trenérem. Odvolaného Richarda Žemličku nahradí jeho asistent Jan Mlejnek.