„V naší situaci je každý bod dobrý," vítal zisk Lukáš Pulpán, autor vítězného gólu Indiánů.

Rvačka o play-off vrcholí a situace je dál zamotaná. Mužstva na devátém až jedenáctém místě dělí dva body a do konce základní části chybí devět kol. Kdo zaváhá, propadne peklu.

Naštěstí plzeňský tým se na rozdíl od začátku sezony ze všeho hned nesesype. Jako v Brně.

Indiáni sice v úvodu dramatické bitvy prohrávali, ale záhy stav v přesilovce srovnali. Po sólu se trefil Jakub Lev.

Hned na začátku druhé třetiny poslal Škodovku do vedení Dominik Kubalík. Vstřelil 26. gól v sezoně, v čele extraligových střelců teď kraluje o sedm zásahů před Michalem Vondrkou z Chomutova a může se těšit na start na Švédských hrách.

Jenže i Kometa manko smazala a muselo se prodlužovat.

Ne však dlouho. Už po 40 sekundách boje tři na tři rozhodl Pulpán.

„Ujeli jsme s Preisim (Preisingerem). Míra si položil obránce, vystřelil, ale trefil jen vyjetého Čiliaka. Puk se odrazil ke mně. V brankovišti poklekl bránící Ondřej Němec, tak jsem zkusil skórovat odrazem od něj a vyšlo to," vyprávěl zkušený obránce.

„Věděli jsme, že Brno chce doma konečně vyhrát, ale začali jsme špatně a soupeř toho využil. My jsme však rychle srovnali a postupně jsme se zlepšovali," komentoval zápas Pulpán.

Ocenil fakt, že Plzeň ani za stavu 2:2 nezpanikařila.

„Vyrovnání Kometu nabudilo, přidali se diváci, ale my jsme to ustáli," říkal plzeňský odchovanec, který nedávno se Škodovkou prodloužil smlouvu o dva roky.

Jenže Plzeň nemůže polevit. Zvlášť když Škodovku čekají zápasy s týmy, s nimiž se pere o účast ve vyřazovacích bojích.

V pátek hostí Indiáni desátý Zlín (58 b.) a v neděli ještě před reprezentační přestávkou míří Západočeši do Olomouce (12., 52 bodů a o zápas méně). Hned po pauze do Plzně přijede Mladá Boleslav (11., 57 b.) a následně v neděli osmé Vítkovice (64 b.)