Vstup do extraligy totiž Škodovce v novém ročníku nevyšel. Z pěti zápasů vyhráli obhájci bronzu zatím jen jediný, když naposledy padli na ledě mistrů v Liberci 1:2. Mohou se sice utěšovat, že porážky utrpěli s celky seřazenými v čele tabulky (Třinec, Chomutov, Brno, Liberec). Že výsledky byly těsné, jenže dvanáctá příčka a jen tři body na kontě jsou tristní realitou.

„A my si také další ztrátu zvlášť doma nemůžeme dovolit," prohlásil plzeňský kouč Michal Straka.

Indiány před soubojem s Olomoucí mobilizují trenéři i generální manažer Martin Straka. Jenže Olomouc je s třemi výhrami aktuálně pátá a houževnatý soupeř rozhodně nepřijíždí do Plzně jen na výlet.

Program 6. kola:17.10: Vítkovice – Mladá Boleslav, 17.30: Plzeň
– Olomouc, Litvínov
– Mountfield HK, Chomutov – Sparta, 18.00: Liberec – Třinec.

„Hrají nepříjemný hokej, my se s tím však musíme vyrovnat," uvedl Michal Straka. „Chce to být hladovější v zakončení a tlačit se za góly. Každá nevyužitá šance je stejnou chybou jako laxnost v defenzivě," zdůraznil hlavní kouč.

Před dnešním soubojem ale zároveň řeší i hráčské ztráty. K Ryanu Hollwegovi a Miroslavu Preisingerovi přibyl na marodku nově centr David Stach. „David má problémy s ramenem, které bohužel vyřeší jen operace. Zvažovali jsme některé zásadnější změny v sestavě, ale tohle vše mění," konstatoval Michal Straka.

Na Stachovo místo mezi Kratěnu a Svobodu se tak posune slovenský centr Hrnka, který je v Plzni na zkoušku. Ve třetí řadě bude Lev dirigovat mladíky Schleisse se Suchým. Beze změny zůstane Kracíkův útok s Kubalíkem a Indrákem na křídlech, stejně jako řada Yellov Horn, Koreis a Johnson.

Olomouc před sezonou posilovala hlavně ofenzivu, ale stejně moc gólů nedává. I tak boduje díky zarputilému projevu, který týmu vtiskuje trenér Zdeněk Venera.

S Plzní ale mají Kohouti z uplynulé sezony zápornou bilanci – Škodovce podlehli šestkrát z posledních sedmi utkání.

Nyní soupeři otevřou nový účet.